Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

2015-04-26 10:35:22(ost. akt: 2015-04-26 10:45:45)

Autor zdjęcia: plosnica.pl

W Urzędzie Gminy w Płośnicy odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej służy popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, tradycji ruchu strażackiego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.
Do rywalizacji o prawo reprezentowania naszej gminy w etapie powiatowym przystąpili uczniowie ze szkół: Szkoła Podstawowa w Niechłoninie, Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku, Szkoła Podstawowa w Płośnicy, Gimnazjum w Gródkach.

Turniej składał się z części pisemnej i ustnej, a wiedza uczestników oceniana była przez komisję której przewodniczył druh Krzysztof Kornelski - Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Płośnicy. Pozostali członkowie komisji: Krzysztof Groblewski - wójt Gminy Płośnica, Katarzyna Zakrzewska - sekretarz Gminy Płośnica, druh Wiesław Ruciński - członek Zarządu ZOSP RP w Płośnicy.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
Magdalena Antkowicz - SP Niechłonin
Kacper Węgrzynowski - SP Niechłonin
Krystian Niścigorski - SP Niechłonin

II grupa wiekowa (gimnazja):
Miłosz Niścigorski - Gimnazjum Gródki
Michał Kościński - Gimnazjum Gródki
Marta Kos - Gimnazjum Gródki

Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski wręczył dyplomy oraz upominki uczestnikom turnieju oraz złożył gratulacje zwycięzcom życząc im dalszych sukcesów w eliminacjach powiatowych i ogólnopolskich.

plosnica.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5