Miłośnicy historii rozpoczęli nowy cykl spotkań

2022-05-30 04:46:19(ost. akt: 2022-05-30 05:17:24)
Debatą pt."Ludzie z historią. Ludzie z pasją" Dom Kultury w Rucianem-Nidzie rozpoczął nowy cykl spotkań.

Debatą pt."Ludzie z historią. Ludzie z pasją" Dom Kultury w Rucianem-Nidzie rozpoczął nowy cykl spotkań.

Autor zdjęcia: Dom Kultury w Rucianem-Nidzie

W Rucianem-Nidzie spotkali się artysta, nauczyciel historii, dziennikarz radiowy, samorządowiec i naukowiec oraz architekt po to, by porozmawiać o pasji, która ich połączyła. Debatą pt."Ludzie z historią. Ludzie z pasją" Dom Kultury w Rucianem-Nidzie rozpoczął nowy cykl spotkań.
Jak to się wszystko zaczęło, jak pasja przekłada się na życie zawodowe i prywatne, czy pasje są akceptowalne? Czy pasja historyczna jest częścią kultury i czy w ogóle jest ona twórcza? Czy jest dla niej miejsce w przyszłości?

W sobotę, 28 maja, podczas debaty swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami podzielili się prelegenci związani z historią, edukacją, radiem, architekturą i samorządem. Byli to: Andrzej Arian z Giżycka, Piotr Podlewski ze Sztumu, Mirosław Sochacki z Olsztyna, Piotr Olszak oraz dr Waldemar Brenda z Pisza. Moderatorem spotkania był Jacek Foszczyński z Orzysza.

Jak podkreśla Bogusław Trupacz, dyrektor Domu Kultury w Rucianem-Nidzie, do zorganizowania spotkania zainspirował go jeden z mieszkańców Rucianego-Nidy.

"To było niezwykłe spotkanie. Ozdobą tego spotkania z pasjonatami była mała wystawa przygotowana z niezwykłych artefaktów otrzymanych od Andrzeja Olszewskiego, mieszkańca Rucianego-Nidy. Pan Andrzej swoją niezwykłą osobowością i postawą stał się swego rodzaju impulsem, przysłowiową iskrą, od której wzięła swój początek debata, a "grande finale" sobotniego wydarzenia był koncert sztumskiej grupy X-PROJEKT.

Na scenie domu kultury wybrzmiała muzyka ilustracyjna, filmowa, powstała na podstawie legend - historii rodem z Bizancjum. Mieszanie się stylów sprawiało, że wyobraźnia słuchaczom nie dawała spokoju. Dziękujemy zaproszonym gościom, słuchaczom i artystom: Adamowi, Arkowi i Piotrkowi. To był dobry dzień, dzień pełen wrażeń." — podsumowują organizatorzy wydarzenia.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5