Znów nietrzeźwi za kółkiem. W weekend wpadło czterech

2021-07-26 11:22:35 (ost. akt: 2021-07-26 11:29:37)
Kontrola trzeźwości

Kontrola trzeźwości

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców drogach powiatu piskiego. To mężczyźni w wieku od 43 do 63 lat. Wszyscy poniosą konsekwencje za jazdę samochodem pod działaniem alkoholu.
Podczas weekendu, policjanci na drogach powiatu piskiego, wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w Piszu na ul. Grunwaldzkiej. Było to w piątek (23 lipca br.) tuż przed północą. Pojazdem marki Mercedes kierował 54-letni mieszkaniec gminy Pisz. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Drugiego nietrzeźwego kierującego policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej w sobotę (24 lipca br.) po godz. 17.00 na trasie Kaliszki - Ruda. Pojazdem marki Mazda kierował 43-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie stanu trzeźwości kierującego pokazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Niespełna dwie godziny później na trasie Bemowo Piskie-Wierzbiny funkcjonariusze skontrolowali pojazd marki BMW, którym kierował 46-letni mieszkaniec Orzysza. Kierujący miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany przez policjantów z ruchu w niedzielę przed godz. 9.00. Był to 63-letni mieszkaniec Łomży, który kierował pojazdem marki Ford Transit. Został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Karwik. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jest to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Pozostali trzej mężczyźni, których pomiar wykazał ponad 0, 5 promila alkoholu w organizmie, będą odpowiadali za popełnienie przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.

KPP Pisz


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5