Pielęgniarki i Położne - DZIĘKUJEMY WAM!

2021-05-12 07:30:00 (ost. akt: 2021-05-12 05:37:11)
Przedstawiciele piskiego samorządu wraz z dyrektorem piskiego szpitala Markiem Skarzyńskim podziękowali za wielki wkład wszystkich pielęgniarek i położnych w opiekę nad pacjentami

Przedstawiciele piskiego samorządu wraz z dyrektorem piskiego szpitala Markiem Skarzyńskim podziękowali za wielki wkład wszystkich pielęgniarek i położnych w opiekę nad pacjentami

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

Za każdą minutę Waszej pracy, za serce, z którym pojawiacie się przy pacjencie by wspierać go w drodze do zdrowia, czy powitania na świecie nowego członka rodziny. Za chęć niesienia pomocy, zaangażowanie i troskę — DZIĘKUJEMY. Dziś, 12 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
Zawód pielęgniarki i położnej, czego świadkami jesteśmy na co dzień, to wyjątkowo odpowiedzialna praca i misja. W tym dniu życzymy, żeby ich trudna praca została doceniona przez rządzących, a pielęgniarki i położne czerpały prawdziwą satysfakcję i przyjemność ze swojej pracy.


Wczoraj (wtorek, 11 maja) z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w Starostwie Powiatowym w Piszu odbyła się konferencja, podczas której przedstawiciele władz samorządowych powiatu wraz z dyrektorem piskiego szpitala Markiem Skarzyńskim przekazali najlepsze życzenia reprezentantom zawodów z terenu powiatu piskiego.Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) w trakcie Kongresu w Meksyku w 1973 roku. Święto upamiętnia dzień urodzin prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa – Florence Nightingale. W Polsce 8 maja to dzień Położnej a 12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Pielęgniarki i położne stanowią w Polsce jedną z najliczniejszych grup zawodowych, a praca, jaką wykonują wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także wyjątkowego poświęcenia i oddania, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii dają z siebie wszystko, aby zapewnić pomoc medyczną wszystkim potrzebujący. O sukcesie w zawodzie decyduje profesjonalizm, wrażliwość, ogromne pokłady empatii oraz zrozumienie człowieka w jego cierpieniu. Pielęgniarki i położne angażują się do pracy w walce z Covid -19, uczestnicząc w procesie leczenia pacjentów. Wiele osób zmarło w następstwie tej pandemii. Pielęgniarki i położne aktywnie uczestniczą w Narodowym Programie Szczepień przeciw Covid-19 włączając się do pracy w Punktach Szczepień Powszechnych, gdyż dzięki pojawieniu się szczepionek mamy szansę uzyskania kontroli nad wirusem SARS-CoV-2 i stopniowego powrotu do sposobu życia sprzed pandemii. Pozytywne efekty zależą jednak w ogromnej mierze od masowości szczepień – osiągnięcia odpowiedniego poziomu wszczepialności ogółu społeczeństwa – a więc od rozsądku, wiedzy i decyzji każdego z nas. W historii rozwoju medycyny szczepienia ochronne są jednym z największych osiągnięć, odkryciem, które uratowało życie milionom ludzi i stanowią najbardziej skuteczną broń w walce z chorobami zakaźnymi. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej wszystkim wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składam podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę. Życzę, aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję. Chwil pełnych wzruszeń i radości a uśmiech i wdzięczność pacjentów niech zawsze towarzyszy Wam w Waszej trudnej służbie. Jednocześnie składam najserdeczniejsze życzenia — dużo zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, spełnienia marzeń oraz samych pogodnych dni. Dziękuje za pamięć i życzenia skierowane do pielęgniarek i położnych przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Piszu będącego organem założycielskim SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu.
Z wyrazami szacunku
Naczelna Pielęgniarka SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu
dr Małgorzata Karpińska-Karwowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5