Na ogół bezpiecznie, choć nieodpowiedzialnych za kółkiem nie zabrakło

2021-04-06 09:37:31 (ost. akt: 2021-04-06 10:08:35)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Minione święta na drogach powiatu piskiego minęły wyjątkowo bezpiecznie. Nie brakowało jednak nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci zatrzymali aż 5 kierujących, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym oraz wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących.
W trakcie minionych świąt na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci dbali o to, by na naszych drogach było bezpiecznie. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym oraz wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących.

Uprawnienia do kierowania stracił 58-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Przez miejscowość Mikosze jechał pojazdem marki Mercedes mając na liczniku 105 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Kolejnym był 31-letni kierowca BMW, który jechał przez tą miejscowość z prędkością 102 km./h. Także został zatrzymany przez policyjny patrol.

W Orzyszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Kierował nim 31-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Pomiar prędkości wykazał 104 km/h. Dwóch następnych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali w Drygałach. 52-letni mieszkaniec Białej Piskiej, kierujący pojazdem marki Ford, miał na liczniku 102 km/h, a 35-letni kierowca pojazdu marki Audi 103 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym stracili prawa jazdy. Do tego ukarani zostali przez policjantów mandatami i 10 punktami karnymi.

Podczas minionych świąt funkcjonariusze zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w piątek (2 kwietnia br.) po godz. 12.00 w miejscowości Maldanin. Był to 35-letni mieszkaniec Węgorzewa kierujący pojazdem marki Audi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugiego funkcjonariusze zatrzymali w sobotę (3 kwietnia br. ) po godz. 10.00 w Rucianem-Nidzie. 43-letni kierowca pojazdu marki VW Golf miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponad 2 promile miał motocyklista zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej także w sobotę na terenie gminy Ruciane- Nida. 26-latek jechał pojazdem marki Hanway. Jak się okazało złamał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 2017 roku.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie sądowego zakazu kara wzrasta do lat 5.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5