Dwóch kierowców straciło prawo jazdy - jeden za nadmierną prędkość, a drugi za jazdę w stanie nietrzeźwości

2020-06-12 09:35:05 (ost. akt: 2020-06-12 09:36:22)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W trakcie długiego czerwcowego weekendu na drogach powiatu piskiego można zauważyć zwiększony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem zarówno kierujących, pieszych jak i rowerzystów czuwają policyjne patrole.
Funkcjonariusze zwracają baczną uwagę między innymi na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, oraz eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W czwartek (11 czerwca br.) po godz. 15.00 policjanci drogówki w Piszu na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A3. Kierujący tym autem jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 28-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego stracił prawo jazdy, ukarany został przez policjantów mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Uprawnienia do kierowania stracił także 50-letni mieszkaniec Orzysza, który jechał skuterem marki Wangya będąc w stanie nietrzeźwości. Do kontroli drogowej zatrzymali go orzyscy policjanci. Widząc go mieli bowiem podejrzenia, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Wskazywał na to sposób jazdy 50-latka.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo i zdrowie zależy w pierwszej kolejności od nas samych. Dlatego również w długi weekend nie zapominajmy o przestrzeganiu przepisów dotyczących ruchu drogowego. Wsiadając za kierownicę zachowajmy zdrowy rozsądek !

KPP Pisz


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5