Te ogrodzenia nie dzielą, lecz łączą...

2019-06-13 06:32:36 (ost. akt: 2019-06-13 11:06:58)

Autor zdjęcia: K.Łopieńska

No i stało się ! III Wojnowski Festiwal Fotografii 2019 ruszył. Kilkanaście dni temu odbyło się uroczyste otwarcie tej niezwykłej trwającej prawie 4 miesiące imprezy, podczas której mazurska wieś Wojnowo zamienia się w plenerową galerię fotografii.
Organizator – Klub Fotografii Prasowej, działający przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, już po raz trzeci zaprasza przyjezdnych – i przejezdnych – do obejrzenia ok. 400 wielkoformatowych fotografii autorstwa wybitnych polskich fotoreporterów.

Zdjęcia zawieszone na płotach i ogrodzeniach tworzą szpaler długości ponad 2 km. W tym roku zobaczymy prace m. in. Chrisa Niedenthala, Czarka Sokołowskiego, Kosycarzy ojca i syna, Anny Musiałówny i Jacka Marczewskiego.

Obejrzymy zdjęcia współczesne i z czasów głębokiego PRL, z polskiej prowincji i z głębi Afryki. Poznamy problemy wielodzietnych rodzin oraz trudy codziennego życia prostych ludzi i przypomnimy sobie wielkie wydarzenia, które zmieniły polską rzeczywistość. Zanurzymy się w otchłani oceanów i wejrzymy w sekretne sprawy pszczół.

Do obejrzenia tych obrazów ze świata bliskiego i dalekiego zachęcał otwierający wernisaż Piotr Feliński, burmistrz Rucianego-Nidy. Wśród licznie zgromadzonych gości było kilku autorów prezentowanych prac, przedstawiciele miejscowych i regionalnych władz oraz organizatora - klubu KFP, i przede wszystkim miejscowa ludność, która po raz kolejny gościnnie zaoferowała fotograficznej sztuce swoje płoty, jako jedyne chyba ogrodzenia, które nie dzielą, lecz łączą…
Karina Łopieńska


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5