Nazywam się Miliard/One Billion Rising - włącz się do akcji!

2015-02-03 07:26:23(ost. akt: 2015-02-03 07:40:23)
Cała Polska, cały świat włącza się do akcji "Nazywam się Miliard/One Billion Rising". Chcąc zwrócić uwagę na problemy przemocy wobec kobiet i dziewcząt niepełnosprawnych również i my jako Stowarzyszenie Kobieta na PLUS włączamy się w propagowanie takich działań. Niestety, to wciąż temat tabu w naszym kraju.
W tym roku taniec na rzecz przeciwdziałania przemocy odbędzie się w sobotę (14 lutego) o godz.12. Wraz z mieszkańcami Rucianego-Nidy, naszymi przyjaciółmi i sympatykami z innych miast już o 11:30 spotykamy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie przy ul. Gałczyńskiego 2A.

To tylko taniec ale pamiętajmy, tańczymy przeciw przemocy wobec kobiet! Walczmy z przemocą, krzywdzeniem, bólem właśnie poprzez taniec. Walentynki to szczególny czas. Czas, który możemy poświęcić innym kobietom. Stowarzyszenie Kobieta na PLUS jest inicjatorem tej akcji na terenie powiatu piskiego. Przy wsparciu wielu instytucji i przedsiębiorców w tym dniu możemy być razem!

W najbliższą niedzielę (8 lutego) spotykamy się o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie (ul. Gałczyńskiego 2A) na próbie tańca. Zajęcia poprowadzi certyfikowana instruktorka Zumby, pani Alicja Jakubiak z Mrągowa.

Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji. Wkrótce podamy więcej szczegółów programu.


Kobiety z niepełnosprawnością (fizyczną, psychiczną):
• są trzykrotnie bardziej narażone na przemoc niż kobiety pełnosprawne.
• są szczególnie narażone na przemoc również w miejscach publicznych, na ulicy, w pracy, w domach opieki społecznej, w szpitalach, w szpitalach psychiatrycznych, a więc narażone są na przemoc domową, ale również w szczególności na przemoc instytucjonalną.
• mają utrudniony, a często brak jakiegokolwiek dostępu do pomocy zarówno prawnej, jak i psychologicznej.
• częściej niż inne kobiety podlegają ryzyku przemocy, naruszania ich nietykalności osobistej, znieważania, opuszczenia lub zaniedbywania, znęcania się i wykorzystywania zarówno w środowisku rodzinnym, jak i poza nim.
Pomimo że znajdują się w grupie szczególnie narażonej na przemoc, w tym przemoc domową, nie są traktowane priorytetowo. Rzadziej niż inne ofiary zgłaszają przypadki przemocy domowej. W życiu kobiet z niepełnosprawnościami przemoc jest nie tylko częstym zjawiskiem, lecz nierzadko wręcz bywa przyczyną ich niepełnosprawności. Blisko 80% kobiet z niepełnosprawnościami pada ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej.

Czy wiesz, że...:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StowarzyszenieKobietanaPLUS

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5