Mieszkaniec Olsztyna wzywał policję i uciekał. Co chciał osiągnąć?

2024-06-25 19:26:44(ost. akt: 2024-06-25 14:56:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Freepik

Mandatem ukarany został mieszkaniec Olsztyna, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy trzykrotnie zgłaszał policji niczym nieuzasadnione interwencje. Za każdym razem twierdził, że jest siłą przetrzymywany w mieszkaniu i grozi mu bezpośrednie niebezpieczeństwo. Opuszczał wskazany przez siebie adres przed przyjazdem mundurowych.
W poniedziałek (24 czerwca) po południu oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że jest siłą przetrzymywany w mieszkaniu.

Podał dokładny adres i zaznaczył, że jego życiu i zdrowiu grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego na zewnątrz przed blokiem, mężczyzna stwierdził, że zadzwonił po policję, ponieważ posprzeczał się ze swoją znajomą. Nie był w stanie uzasadnić, jakie niebezpieczeństwo mu groziło. Bez problemu opuścił mieszkanie, w którym miał być rzekomo przetrzymywany przez kobietę.

Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ten sam mężczyzna zgłaszał dwie identyczne interwencje. Za każdym razem policjanci nie zastawali go pod wskazywanym adresem.

Trzecie nieuzasadnione wezwanie policji skończyło się dla mężczyzny mandatem w wysokości 200 złotych.

To już druga w tym tygodniu sytuacja, w której bezpodstawne wezwanie służb zakończyło się nałożeniem na zgłaszającego mandatu karnego.