Dziś wybierz się do Prania!

2014-08-03 06:27:06(ost. akt: 2014-08-03 07:08:53)
"Zabawy z Zieloną Gęsią" i "Muzyka u Gałczyńskiego" - Muzeum K.I.Gałczyńskiego zaprasza dziś (3 sierpnia) do Leśniczówki Pranie.
Godz.12.00 „Zabawy z Zieloną Gęsią” - warsztaty w formie zajęć teatralnych, plastycznych i literackich oparte na twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Przewodnikiem po bajkach, w których aktywnie i twórczo uczestniczą zarówno dzieci, jak i ich rodzice będzie „Zielona Gęś”. W jej rolę wcieli się pani Anna Ptak. Bilety 10 zł.

Godz.17.00 "Muzyka u Gałczyńskiego" - poezja K. I. Gałczyńskiego i T. Różewicza w interpretacji Tadeusza Chudeckiego. Muzyka w wykonaniu kwintetu De Pasion (Mateusz Bassara- akordeon, Katarzyna Żurek- skrzypce, Maciej Afanasjew- skrzypce, Maria Łaszczok – altówka, Paulina Druch- wiolonczela).

Zespół De Pasion wykonuje koncertowe tanga Astora Piazzolli, czołowego kompozytora argentyńskiego, w aranżacji na Kwartet smyczkowy i akordeon. Jego nazwa oznacza dosłownie “z pasji”, co odzwierciedla intencje stworzenia zespołu.

De Pasion został założony w 2008 roku przez Mateusza Bassarę oraz Macieja Afanasjewa, ówczesnych studentów Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Swoim zapałem do muzyki zarazili studentów z tejże akademii. Każdy z członków zespołu jest aktywnie koncertującym muzykiem z szeregiem osiągnięć, tak indywidualnych jak i zespołowych. Muzycy mają także na swoim koncie nagrania dla Telewizji Polskiej, a także Polskiego Radia w Katowicach.
Bilety: 10 i 15 zł, bilet rodzinny (4-6 osób) – 10 zł/os.

ZAPRASZAMY!


Polecam, tylko ciekawe informacje


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5