Rozśpiewany korowód rozpoczął X Orzyskie Spotkania Folklorystyczne

2014-07-06 19:17:18(ost. akt: 2014-07-06 19:53:21)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Tradycyjnie, już po raz dziesiąty barwny i rozśpiewany korowód przemaszerował ulicami Orzysza, rozpoczynając X Orzyskie Spotkania Folklorystyczne. Muzycy i śpiewacy ludowi z województwa warmińsko – mazurskiego, Kurpii, Suwalszczyzny i Podlasia prezentowali pieśni i muzykę ludową.
Na stadionie miejskim od wczesnego przedpołudnia rozbrzmiewały najpiękniejsze pieśni i muzyka wyrosła z dziedzictwa wielowiekowej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Zaprezentowali je muzycy i śpiewacy ludowi z województwa warmińsko – mazurskiego, Kurpii, Suwalszczyzny i Podlasia.

Występy artystów ludowych oceniała komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Krajewska – Werecka – muzykolog, Mirosław Nalaskowski – folklorysta, Agata Dowhań – muzyk, wokalistka. Przeglądowi konkursowemu na stadionie miejskim towarzyszyły pokazy rzemiosła ludowego - tkactwa, garncarstwa, wycinanek, plecionkarstwa, kowalstwa i innych.

Obejrzyj naszą galerię zdjęć!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. racja #1433642 | 83.9.*.* 7 lip 2014 19:29

    nie są idealne, ale jak masz lepsze to je wyślij do gazety

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5