Pranie. Siedmioletni Kamil zaczarował i publiczność, i jurorów

2014-06-16 09:53:40 (ost. akt: 2014-06-16 11:52:09)
Siedmioletni Kamil Kaczmarek "zaczarował" w Praniu i publiczność, i jurorów X Ogólnopolskiego Konkursu im.K.I.Gałczyńskiego "O Złote Pióro Watermana"

Siedmioletni Kamil Kaczmarek "zaczarował" w Praniu i publiczność, i jurorów X Ogólnopolskiego Konkursu im.K.I.Gałczyńskiego "O Złote Pióro Watermana"

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Najmłodszy finalista X edycji Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego zdobył “Złote Pióro Watermana”. Kamil Kaczmarczyk z Sokołowa Podlaskiego swą interpretacją "Zaczarowanej dorożki" i wiersza "Koń" zdobył serca nie tylko publiczności.
Sam Mistrz Konstanty z pewnością radował się gdzieś tam w przestworzach, słuchając swych wierszy recytowanych z młodzieńczym żarem i zapałem — dzięki nim prańskiej publiczności w niczym nie przeszkadzał przejmujący chłód niedzielnego (15 czerwca) popołudnia.

Piętnastu finalistów jubileuszowego konkursu prezentujących wiersze K.I.Gałczyńskiego na prańskiej scenie to dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat. Przyjechali do Leśniczówki z całej Polski oraz zagranicy:

Kamil Kaczmarczyk, Gabriela Jenerałek, Łukasz Abramczuk z Sokołowa Podlaskiego, Michał Różycki z Mielca, Igor Kumela z Żółwina, Artur Teodorski z Pruszkowa, Wiktoria Feliks z Warłowa w woj.opolskim, Magdalena Wanaks i Zuzanna Bednarska z Otrębus, Marcin Rajchemba z Chylic Kolonia, Aleksandra Kacprzak i Piotr Góraj z Jaktorowa, Sara Rostecka i Robert Głowacki z Warszawy oraz Olga Ohrimchuk z Kijowa na Ukrainie.

Jury w składzie: Elżbieta Kępińska (aktorka), Magdalena Dubiel (w-ce przewodnicząca RM w Pruszkowie) oraz Agnieszka Rainko (DK w Rucianem-Nidzie) jednogłośnie zdecydowało o tegorocznej wygranej: 7-letni Kamil Kaczmarczyk zdobył Złote Pióro Watermana. Pozostali finaliści otrzymali Srebrne Pióra Watermana oraz nagrody książkowe.

Swoje nagrody przyznali również: Kapituła Zielonej Gęsi im. Profesora Bączyńskiego, Prezydent Pruszkowa i Starosta Piski. Statuetkę Zielonej Gęsi otrzymał Robert Głowacki z Warszawy, Nagrodę Prezydenta Pruszkowa - Igor Kumela z Żółwina a Nagrodę Starosty Piskiego - Olga Ohrimchuk z Kijowa.

Na prańskiej scenie w niedzielne popołudnie wystąpił z recitalem Antoni Muracki - pieśniarz, poeta i kompozytor, tłumacz i wykonawca piosenek Jaromira Nohavicy.

Jubileuszowy, X Finał Konkursu poprowadziła Jagienka Kass.

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5