Znicz zdemolował Mamry. Śniardwy dla Maćka, derby na remis

2024-03-25 09:16:59(ost. akt: 2024-03-25 10:14:57)
Znicz ograł Mamry. Teraz ugości u siebie lidera

Znicz ograł Mamry. Teraz ugości u siebie lidera

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański/Znicz Biała Piska

PIŁKA NOŻNA/// Znicz robi wszystko, by wrócić na fotel lidera IV ligi. W meczu 18. kolejki, 23 marca, czerwono-zieloni rozgromili na wyjeździe (1:5) Mamry Giżycko.
Podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja zameldowali się na giżyckiej murawie jako wyraźni faworyci. I pokładanych w nich nadziei nie zawiedli. Po dwa razy do siatki rywali trafili Nazar Malinkovskyi i Bartosz Giełażyn, a gola „w gratisie” dorzucił Maks Skyba. Wygrana mogła być jeszcze bardziej imponująca, lecz nie udało się wykorzystać rzutu karnego, a gospodarze zdołali w ostatnich minutach zdobyć bramkę honorową.

Widowiskowa wygrana w przypadku „potknięcia” aktualnych liderów, Polonii Lidzbark Warmiński (2 pkt przewagi), doprowadziłaby do upragnionej roszady na szczycie IV ligi. Kluczowi rywale w wyścigu o tytuł mistrzów sezonu 2023/2024 jednak również „dorzucili do pieca” (8:0 z Romintą Gołdap). Najbliższa kolejka przyniesie prawdziwy hit. Znicz ugości u siebie właśnie Polonię.

Szczebel ligowy niżej, w klasie okręgowej, Śniardwy Orzysz spadły na 6. miejsce w tabeli. To zasługa bolesnej porażki przed własną publicznością z Czarnymi Olecko (0:4). Osłodą porażki może być wielki sukces kibiców, którzy do klubowej puszki zebrali łącznie 1720 zł. Kwota ta zostanie przekazana w całości na pomoc Maciejowi Kosiorkowi (były reprezentant Polski oraz zawodnik Śniardw) w zakupie dedykowanej, specjalistycznej protezy.

Obrazek w tresci

fot. Kamil Kierzkowski

Po długich miesiącach oczekiwań w miniony weekend wystartowała i runda wiosenna w klasie A. Kibice z powiatu piskiego otrzymali wielkie emocje już na „dzień dobry”, o co w derbach zadał Mazur Pisz i MKS Ruciane-Nida. W pojedynku „sąsiadów” padł remis (2:2). Po stronie Mazura na listę strzelców wpisali się Rafał Ptak i Dima Baiduk, zaś po stronie MKS – Patryk i Karol Hałaburda.

Kamil Kierzkowski

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 30 stycznia: Znicz Biała Piska – Polonia Lidzbark Warmiński (14:00, hit weekendu!), Błękitni Pasym – Śniardwy Orzysz (14:00), Tempo Ramsowo/Wipsowo – Mazur Pisz (15:00), MKS Ruciane-Nida – Żagiel Piecki (15:00).

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5