Dziękowaliśmy za tegoroczne plony

2018-09-05 12:00:00(ost. akt: 2018-09-05 13:17:41)
POWIAT BRANIEWSKI \\\ Ukraińskie dożynki w Pieniężnie to wyjątkowe święto. To nie tylko podziękowanie za tegoroczne plony, ale również podkreślenie związku mniejszości ukraińskiej z Powiatem Braniewskim.
„Swiato Urożaju” jest zadaniem publicznym w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego realizowane przez Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Elblągu. Wydarzenie to jest współfinansowane przez Powiat Braniewski.
— Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć działania Związku Ukraińców w Polsce i włączyć się w obchody „Swiata Urożaju” — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Od lat podkreślamy, że dzięki dobrej współpracy, wzajemnemu zrozumieniu i akceptacji, możemy nie tylko razem świętować, ale też właściwie dbać o dobro wszystkich mieszkańców powiatu.
Dożynkowe uroczystości rozpoczęto mszą św. odprawioną w cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Pieniężnie. Po nabożeństwie starosta i starościna dożynek – państwo Renata i Roman Demkowycz z Różańca – przekazali chleb upieczony z tegorocznego zboża staroście braniewskiemu Leszkowi Dziągowi i burmistrzowi Pieniężna Kazimierzowi Kiejdo.
Kolejna część uroczystości odbyła się na Stadionie Leśnym w Pieniężnie.
— Wspólnie dziękowaliśmy za dary tegorocznych żniw, a także podziękowaliśmy rolnikom za ich trud i ciężką pracę — mówi starosta Leszek Dziąg.
Program dożynek był urozmaicony, odbyły się koncerty w wykonaniu zespołów Czornobrywka, Czesław Band, Karpatian, Kraina i inni. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. po ponizej #2574032 | 37.47.*.* 6 wrz 2018 14:57

  Mam pytanie Jak Polacy potraktowali Żydów ,dlaczego o tym Smarzowski nic nie nakreci

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. do zawistnego katoli.poniżej #2574030 | 37.47.*.* 6 wrz 2018 14:55

  A może ,,Akcję Wisła ",albo jak Polacy potraktowali -celowo użyłam łagodniejszego słownictwa, ,potraktowali " -Smarzowski miałby gotowy scenariusz na film ,

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xir #2573318 | 83.21.*.* 5 wrz 2018 20:58

   na koniec trzeba było film Smarzowskiego, zapuścić

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5