O bezpieczeństwie na lodzie

2018-02-13 13:53:56(ost. akt: 2018-02-13 13:55:30)
W sobotę, 10 lutego w Pieniężnie strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Pieniężno oraz z KP PSP w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia połączone z pokazem ratownictwa na lodzie.
W pobliżu zamarzniętego zbiornika wodnego oprócz strażaków zgromadzili się również mieszkańcy w tym najmłodsi, którzy obserwowali zmagania ratowników. Spotkanie to doskonała forma aby dotrzeć do świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas wchodzenia na zamarznięte zbiorniki i cieki wodne. Strażacy pokazali proste metody ratownicze, które można wykorzystać w działaniach ratowniczych samodzielnie do czasu przyjazdu straży pożarnej. Ćwiczenia to również edukacja i omówienie zasad zachowania po wpadnięciu do zbiornika wodnego na którym załamał się lód.  Różne warianty działań ratowniczych z wykorzystaniem dostępnego sprzętu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób. Zorganizowane ćwiczenia to również okazja do zapoznania ze sprzętem ratowniczym przez najmłodszych, który stanowi wyposażenie pojazdów ratowniczych. Na koniec spotkania strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno przygotowali ognisko oraz kiełbaski dla uczestników spotkania.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5