Kierował pojazdem pomimo zakazu. Wpadł podczas rutynowej kontroli

2017-01-12 08:52:37(ost. akt: 2017-01-12 10:45:36)
Policjanci drogówki zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód pomimo wydanego trzymiesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz dotyczył przekroczenia przez niego w listopadzie 2016 r. dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Teraz na odebranie prawa jazdy poczeka kolejne trzy miesiące.
Policyjna kontrola drogowa 38-letniego mieszkańca powiatu ostródzkiego kierującego bmw zakończyła się dla niego wnioskiem do sądu oraz powiadomieniem starosty o naruszeniu przepisów dot. trzymiesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został poddany rutynowej kontroli drogowej w Piotrowcu (gm. Pieniężno). Podczas sprawdzania danych policjant nabrał podejrzeń, co do tożsamości kierowcy, który nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Czujność funkcjonariusza nie zawiodła go – mężczyzna próbował podszyć się pod dane innego członka rodziny oraz ukryć fakt, że kierował pojazdem pomimo trzymiesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 38-latkowi w listopadzie 2016 r. zatrzymano prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W trakcie trwania kontroli mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez policjanta poleceń, zachowywał się agresywnie i arogancko, w związku z czym funkcjonariusz użył wobec niego kajdanek. Lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego, podawanie nieprawdziwych danych osobowych skutkowało podjęciem decyzji przez policjanta o odstąpieniu ukarania kierowcy mandatem karnym, na rzecz skierowania wniosku do sądu. Za popełnione wykroczenia sąd może nałożyć karę grzywny do wysokości 5 tysięcy złotych. Ponadto o niestosowaniu się do zakazu zostanie poinformowany starosta celem wydłużenia orzeczonego zakazu do okresu sześciu miesięcy.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yogi #2158796 | 195.136.*.* 13 sty 2017 07:30

  i nie do pudła za nasze pieniądze, tylko grzywna komornik, i prace społeczne, bo inaczej sie nie nauczy, id.......a

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. ziom #2158255 | 83.21.*.* 12 sty 2017 15:04

  Kierowca ty jakis xebil jestes.Nikt tu nie napisze zs milicja jest zla.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kierowca od 20 lat #2158203 | 31.11.*.* 12 sty 2017 14:19

  I takich cwaniakow trzeba tepic jak zaraze. Mandaty z gornej polki holowanie samochodu na ich koszt . A jak pyskuja to te pyskata morde zagazowac skuc w kajdany i kolejne postepowanie za napasc lub zniewazenie policjanta na sluzbie. W tym kraju nie bedzie lepiej dopuki ciemny lud nie zmieni nastawienia do prawa i policji. A wy gimbusy co bedziecie mnie hejtowac choc nawet prawka nie macie mam was tam gdzie plecy zmieniaja swa szlachetna nazwe. Nie zycze wam by taki kierowca bez uprawnien lub po kresce czy dobrym buchu zabral z drogi czy przejscia dla pieszych kogos z waszej rodzinki. Bo potem placz lzy pytania gdzie byla policja itd. Przypominam ta sama policja ktora pewnie zaraz opiszecie ze jest zla brzydka niedobra ze czepia sie kierowcow czy waszych ziomow w rureczkach jak pija cipki wino czy piwko w krzakach. Tak ma byc . Winny ma poniesc kare a nie sapac i sie stawiac . Pala i wąski drzwi. Tak innternetowi rurkowi onanisci .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5