17-latek nie wrócił do ośrodka. Zatrzymali go policjanci

2016-09-30 12:32:18(ost. akt: 2016-09-30 12:54:17)

Autor zdjęcia: Archiwum

Funkcjonariusze z Pieniężna doprowadzili do policyjnej izby dziecka 17-latka. Sąd rodzinny zarządził jego zatrzymanie tuż po tym, jak nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego po udzielonej mu przepustce. Teraz nieletni ponownie trafi do miejsca, w którym powinien przebywać od początku roku szkolnego.
Policyjna aktywność dotycząca problematyki niepowrotów nieletnich do młodzieżowych ośrodków wychowawczych przejawia się przede wszystkim prowadzeniem działań poszukiwawczych.

Placówki te przeznaczone są dla młodzieży, która niedostosowana jest społecznie oraz wymaga stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania. Zadaniem policjantów natomiast jest czuwać nad tym, by polecenia sądu były przez nieletnich realizowane.

We wrześniu br. funkcjonariusze zostali powiadomieni, że 17-latek nie powrócił do ośrodka po udzielonej mu przepustce. Policjanci postanowili więc odnaleźć nieletniego. Wczoraj (29. września) patrol z Pieniężna zatrzymał 17-latka. Z miejsca interwencji nieletni trafił do policyjnej izby dziecka, skąd zostanie teraz przewieziony do zasądzonego mu ośrodka na południu Polski.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5