Kury powodem policyjnej interwencji

2015-12-09 09:50:30(ost. akt: 2015-12-09 09:56:53)

Autor zdjęcia: fot.arch.

Nieporozumienia dotyczące chowu kur okazały się przyczyną policyjnej interwencji w Pieniężnie. Dwaj zwaśnieni mężczyźni nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii rozliczenia się za wkład w odchów ptactwa, w związku z czym jeden z nich zgłosił kradzież kur.
Zawiadomienie o kradzieży 14 sztuk brojlerów - kur rasy mięsnej, policjanci otrzymali wczoraj po godzinie 15.00. Na miejscu okazało się, że właściciel kur umówił się z kolegą, że ten w zamian za paszę odchowa kury, którymi mieli podzielić się po odchowie. Gdy zabrakło paszy dla ptaków, „hodowca” zadzwonił do właściciela o nową dostawę. I tu zaczął się problem. Panowie nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii zakupu paszy, w konsekwencji zerwali umowę co do dalszego chowu i postanowili podzielić się brojlerami po połowie. Jednak i tu nie było zgody. „Hodowca” zarzucił właścicielowi, że wybrał sobie najlepsze kury, na co on się nie zgadza, i chce zapłaty za chów, zrzekając się prawa do reszty ptactwa. Właściciel zabrał brojlery i zapłacił koledze określoną kwotę pieniędzy. Ten nadal nieusatysfakcjonowany zgłosił policjantom kradzież kur.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego zgłaszającego sprawę ewentualnej kradzieży kur policjanci będą wyjaśniać w dniu dzisiejszym. W przypadku, gdy okaże się, że zawiadamiający powiadomił o niepopełnionym wykroczeniu kradzieży kur, poniesie on odpowiedzialność karną za wywołanie niepotrzebnej czynności Policji. Za to wykroczenie Kodeks przewiduje karę do 1000 złotych.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. antoni #1877360 | 94.254.*.* 9 gru 2015 11:25

    Jakie miasto tacy przestepcy. Sprawdzic podniebienia

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. lol #1877327 | 83.8.*.* 9 gru 2015 10:43

    a skad ukrdli pasze

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5