„Dzień Dyni” w miłej i wesołej atmosferze

2019-11-03 12:58:17 (ost. akt: 2019-11-03 13:34:12)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach

Jeszcze nigdy w Dłużcu nie było tak pomarańczowo, jak w poniedziałek 28 października. Tego dnia obchodziliśmy „Dzień Dyni”.
Warunkiem udziału w imprezie było przebranie się za dynię. W tej kwestii uczestnicy balu nas nas nie zawiedli. Zaproszeni dyrektorzy również upodobnili się do dyni.

Pierwszy punkt programu - integracja szkół filialnych w Krutyni i Dłużcu przebiegł w miłej i wesołej atmosferze. Po zabawach przyszedł czas na wspólne spożywanie potraw przygotowanych przez rodziców uczniów szkół filialnych.

Po degustacji nie było wątpliwości, że jesteśmy uczestnikami Balu Dyniowego. Swymi gabarytami każdy upodobnił się do tego owocu. To nie pomyłka, Dynia jest bowiem owocem jagodowym, a wiedza ta została przez wszystkich uczestników przyswojona w ostatnim punkcie programu - quizie dotyczącym wiadomości związanych z dynią. Za poprawną odpowiedź uczestnicy zostali „słodko” nagrodzeni.

Zwieńczeniem balu był taniec z balonami - jakżeby inaczej - pomarańczowymi.

Przybyłym gościom jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę, rodzicom za wypieki, państwu Monice i Ireneuszowi Siegmund za wypożyczenie dyni do dekoracji, a państwu Karolinie i Marcinowi Jabkowskim za serce przychylne naszej szkole.

Karolina Chmielewska
Szkoła Podstawowa w Pieckach


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5