Uczennice z Piecek wyróżnione w konkursie fotograficznym

2019-05-18 18:02:02 (ost. akt: 2019-05-21 10:50:14)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach

W finale Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Książka w pierwszoplanowej roli” wyróżnienia otrzymały dwie uczennice Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach - Zuzanna Kieplin i Dominika Kręć.
W środę 15 maja w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Książka w pierwszoplanowej roli”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Do konkursu zgłoszono 89 prac z 18 szkół województwa warmińsko-mazurskiego (z powiatu mrągowskiego w konkursie udział wzięli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinkowie). Prace zostały wykonane przez 53 uczestników konkursu, wielu z nich przesłało dwie prace. W kategorii prac uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych przyznano miejsca od pierwszego do trzeciego oraz równorzędnie wyróżniono prace pięciu uczennic. Wśród laureatek nagrodzonych wyróżnieniami znalazły się fotografie uczennic z Piecek - Zuzanny Kieplin z klasy VIIIb i Dominiki Kręć z klasy VIIIa.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieckach wysłali na konkurs 11 fotografii. Można je obejrzeć na wystawie pokonkursowej „Książka w pierwszoplanowej roli” w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie przy ulicy Natalii Żarskiej 2 (biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-19 oraz w soboty w godz. 8-15.

Krystyna Wyrębek

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5