Jak jeździli kierowcy w ostatni weekend? Bez prawa jazdy i pod wpływem

2023-05-22 12:04:08(ost. akt: 2023-05-22 12:14:53)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali 5 kolizji drogowych. Niestety, po raz kolejny dali o sobie znać nietrzeźwi kierujący.
W sobotni wieczór (20.05.23) dyżurny morąskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że na łuku drogi poprzedzającym wjazd do miejscowości Dobrocin w gminie Małdyty w przydrożnym rowie znajduje się czarny samochód osobowy, a sposób zachowania kierowcy wskazuje na to, że może być nietrzeźwy. Przybyli na miejsce policjanci przy pojeździe zastali mężczyznę, który oświadczył, że kierował osobową hondą.

33-latek został przebadany na zawartość alkoholu, które wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na zatrzymane mu w ubiegłym roku uprawnienia. W celu udzielenia pomocy opisanemu wyżej mężczyźnie na miejsce dotarł jego 32-letni kolega. Mężczyzna przyjechał osobowym oplem. Jak się okazało, zrobił to pomimo aktywnego zakazu do kierowania pojazdami. Teraz obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę (21.05.23) w miejscowości Kitnowo w gminie Grunwald dyżurny ostródzkiej jednostki policji został poinformowany o odnalezieniu w przydrożnym rowie mężczyzny, który kierował skuterem, na głowie nałożony miał kask motocyklowy, nie mógł się poruszyć i zgłaszał ból pleców. 43-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W toku ustaleń okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo z uwagi na podejrzenie stanu nietrzeźwości kierującego do badań pobrana została od niego krew. Kierowany przez niego motorower romet nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązującego ubezpieczenia OC. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację w celu jej przesłania do sądu.

Również w niedzielę w Ostródzie przy ul.11-go Listopada policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 65-letniego kierującego osobowym hyundaiem. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie w jego organizmie wykazało obecność 1 promila alkoholu. Zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5