Sokół wznowił treningi. Przybliżamy ruchy kadrowe w ostródzkim II-ligowcu

2022-01-13 10:14:05 (ost. akt: 2022-01-13 11:01:58)
Na testach w Sokole Ostróda przebywa Mateusz Jońca (w czerwonej bluzie)

Na testach w Sokole Ostróda przebywa Mateusz Jońca (w czerwonej bluzie)

Autor zdjęcia: Sokół Ostróda

PIŁKA NOŻNA \\\ Sokół Ostróda w poniedziałek wrócił do treningów przed startem rundy wiosennej II ligi. Hubert Błaszczak podczas pierwszych zajęć miał nieco zmienioną kadrą w porównaniu do tego, czym dysponował jeszcze na początku grudnia.
Sokół, budując kadrę na ten sezon II ligi, bazował głównie na piłkarzach wypożyczonych z innych klubów. Dwóch zawodników zdecydowało się wrócić do swoich macierzystych klubów. Obrońca Mateusz Bondarenko kolejny raz spróbuje przebić się do składu I-ligowego GKS-u Jastrzębie. Jan Flak natomiast zamienił Sokół na II-ligową Wisłę Puławy, ale do tego klubu formalnie został wypożyczony z Górnika Zabrze. Sebastian Rugowski, który jeszcze jesienią udał się na testy do Wisły Płock, teraz wyjechał z drużyną Stomilu Olsztyn na obóz przygotowawczy do Mrągowa.

W pierwszych zajęciach wzięło udział zaledwie 17 piłkarzy. — Zawodników oczywiście było zdecydowanie za mało — powiedział nam Hubert Błaszczak, trener Sokoła Ostróda.

— Zabrakło graczy, którzy wrócili do swoich klubów, a my chcieliśmy żeby grali dla nas dłużej. Szansę zaprezentowania w Stomilu dostał Rugowski, a Dominik Stępień dołączył do nas dopiero w środku tygodnia z powodu egzaminów na uczelni. Jeszcze jest kwestia Giana Mendeza, który miał przylecieć do Polski, ale o tym czy on zostanie w Sokole, zdecyduje zarząd, który zastanawia się czy jest nam niezbędny — dodaje Błaszczak.

Szkoleniowiec Sokoła Ostróda sprawdza formę wyróżniających się piłkarzy z naszego regionu. Rafał Kruczkowski to wychowanek GKS-u Wikielec, a ostatni rok spędził na grze w Olimpii Grudziądz. Mateusz Jońca ma za sobą debiut w I lidze, ale jesienią zaliczył całkiem solidną rundę w III-ligowym GKS-ie Wikielec. Dużego przeskoku może dokonać Mateusz Sobotka ze Startu Nidzica (liga okręgowa). Ten piłkarz cały czas też ma propozycję gry w juniorach Stomilu, gdzie dobrze go pamiętają z okresu gry Stomilu w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Na testach pojawił się także bramkarz Mateusz Prochoń z Karkonoszy Jelenia Góra.

— Na pytanie, czy zespół będzie budowany na zawodnikach z Warmii i Mazur, też nie da się odpowiedzieć jednoznacznie — mówi Błaszczak.

— Będziemy chcieli, żeby tacy zawodnicy byli w kadrze pod kątem przyszłości długofalowej. Już z nami trenują i cieszymy się, że są tacy piłkarze jak np. Kruczkowski, którzy też już mają pewne ogranie w ligach centralnych. Będziemy także szukać wzmocnień spoza województwa. Duża grupa zawodników do testowania przewidziana jest w następnym tygodniu, bo to jest okres, w którym zagramy dwa spotkania sparingowe — planuje już trener Sokoła.

Zespół z Ostródy w okresie przygotowawczym ze względów finansowych nie uda się na żaden obóz. Hubert Błaszczak jest w trakcie opracowywania obozu dochodzeniowego w Ostródzie.

W okresie przygotowawczym drużyna “Trójkolorowych” zagra szereg sparingów. Na początek w środę (19 stycznia) z Olimpią Olsztynek, a potem ze Stomilem Olsztyn (sobota, 22 stycznia). Następnie formę Sokoła sprawdzi: Polonia Lidzbark Warmiński, GKS Wikielec, Olimpia Grudziądz oraz Motor Lubawa.

Sokół Ostróda ma bardzo małe szanse na pozostanie w II lidze. Obecnie zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem 12 punktów w tabeli. Do bezpiecznej pozycji zespół traci 11 punktów. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej pod koniec lutego Sokół zagra u siebie z Wigrami Suwałki.

EMKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Felipe #3087700 13 sty 2022 22:53

    Wiadomo co z tym napastnikiem z Kolumbii? Kiedy i czy w ogóle wróci do treningów? Niepokoi mnie to trochę, bo aktualnie nie ma żadnego nominalnego napastnika.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5