Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi

2021-11-24 13:27:09 (ost. akt: 2021-11-24 13:32:28)

Autor zdjęcia: Policja

Kryminalni z Ostródy zatrzymali 2 mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i uchylania się od obowiązku alimentacyjnego.
Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podjęte działania niejednokrotnie odbywają się również na terenie innych województw.

Tak było też w przypadku poszukiwanych listami gończymi dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy dotychczas przebywali na terenie województwa mazowieckiego. 36 i 39-latek nie kryli swojego zdziwienia faktem ich odnalezienia przez ostródzkich funkcjonariuszy w miejscach odległych od domu.

Zatrzymani mają do odbycia kolejno kary czterech i pięciu miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. W chwili obecnej zostali umieszczeni we wskazanych placówkach penitencjarnych.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. Spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem.
Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności... Można ją jedynie odwlec w czasie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5