W ostródzkim szpitalu coraz więcej chorych zakażonych koronawirusem

2021-10-13 13:04:19 (ost. akt: 2021-10-13 13:21:33)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W ostródzkim szpitalu przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem. Jest ich obecnie 19 na oddziale chorób zakaźnych, gdzie przygotowane są 23 miejsca dla osób zakażonych COVID-19. Co, gdy zabraknie miejsc na oddziale?
Dodatkowo w pełnej gotowości jest też 9 stanowisk na oddziale intensywnej opieki medycznej, wyposażonych w respiratory. Na szczęście, tak ciężkich przypadków nie ma.
— To na pewno jest efekt szczepień, bo mamy też wśród zakażonych koronawirusem osoby wcześniej zaszczepione, ale przechodzą one zakażenie COVID-19 o wiele łagodniej i nie wymagają intensywnej terapii — mówi Jacek Dudzin, prezes szpitala w Ostródzie S.A.

Szpital jest też przygotowany na przekształcenie oddziału wewnętrznego dla potrzeb pacjentów covidowych, gdyby wzrosła liczba chorych. Tam są 64 miejsca. Na razie nie ma takiej potrzeby.

Szpital wciąż wykonuje też szczepienia przeciwko koronawirusowi. W punkcie szczepień znajdującym na oddziale chorób zakaźnych są one prowadzone od godz. 14 do 18. Codziennie trzecią dawkę przyjmuje tu około stu osób.

— Te osoby, które już wcześniej się zaszczepiły, korzystają z możliwości przyjęcia trzeciej dawki — dodaje Jacek Dudzin. — Osobiście też zaszczepiłem się trzecią dawką, od mojego drugiego szczepienia minęło już pół roku. Wszystkich do tego zachęcam.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5