Ratują podwodny świat Warmii i Mazur

2021-09-29 12:20:59(ost. akt: 2021-09-29 12:26:58)

Autor zdjęcia: Archiuwm Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki

Gdy jedni bez skrupułów wywożą śmieci do lasu lub wyrzucają je gdzie popadnie, inni robią wiele, by zadbać o czyste środowisko.
Tak jest w przypadku projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki, które wspólnie z Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE realizuje projekt "Ekologicznie odpowiedzialni" i organizuje akcje pn. "Ratuj z nami podwodny świat Warmii i Mazur".

Już w sobotę 2 października 2021 r. o godz. 9 organizatorów i wolontariuszy będzie można spotkać w Zwierzewie w gminie Ostróda. To właśnie w Zwierzewie na plaży gminnej kontynuowana będzie akcja pn. "Ratuj z Nami podwodny świat Warmii i Mazur".
Jest to bardzo potrzebna inicjatywa, która pozwoli posprzątać wybrany fragment dna jeziora przez płetwonurków z Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE, a nabrzeże jeziora przez wolontariuszy.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy zbieraniu śmieci z nabrzeża jeziora Szeląg Wielki - zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki. - Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do nas. Po zakończonej akcji spędzimy wspólnie czas przy ognisku. Worki, rękawice, materiały ochronne oraz wyżywienie będzie zapewnione. Przybywajcie!

Partnerem projektu jest Ostróda Recykling, firma, która zabierze zebrane nieczystości. W organizację wydarzenia zaangażowani są również przedstawiciele gminy Ostróda.
Akcja współfinansowana jest z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.
To już ósme wydarzenie zaplanowane w najpiękniejszych zakątkach naszego regionu w ramach realizacji projektu pn. "Ekologicznie odpowiedzialni".

W sierpniu i wrześniu br. takie akcje były już zorganizowane między innymi w gminie Łukta nad jeziorem Isąg, w gminie Grunwald nad jeziorem Mielno, gdzie organizatorzy przeprowadziliśmy akcję sprzątania nabrzeża i fragmentu dna jeziora. Wolontariusze i płetwonurkowie pojawili się też, by posprzątać kawałek jeziora Skiertąg i plażę w Morągu i w Mysłakach nad Jeziorem Wuksniki w gminie Miłakowo. A tydzień wcześniej (26 września br.) przybyli do Starego Miasta w gminie Dąbrówno nad jezioro Dąbrowa Mała. W akcje angażują się chętnie włodarze gmin i ich mieszkańcy.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5