Niebieska fala zaleje trybuny ostródzkiego stadionu. W sobotę mecz Sokół — Ruch

2021-09-24 09:13:38(ost. akt: 2021-09-24 09:22:38)
Kibice Ruchu Chorzów, tu akurat podczas wyjazdu do Olsztyna na mecz ze Stomilem

Kibice Ruchu Chorzów, tu akurat podczas wyjazdu do Olsztyna na mecz ze Stomilem

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Sokół Ostróda zrealizował w końcu swój jeden z małych celów na ten sezon. Podopieczni Jarosława Kotasa strzelili gola! I to nawet dwa, ale niestety okazało się to, za mało, żeby wywalczyć pierwsze punkty w nowym sezonie. W minioną sobotę Sokół przegrał 2:3 ze Zniczem Pruszków i był blisko doprowadzenia do remisu 3:3, ale Znicz nie dał się zaskoczyć i dowiózł zwycięstwo do samego końca.
Kolejnym celem drużyny Sokoła Ostróda będzie zdobycie pierwszych punktów w II lidze. O to będzie niezwykle trudno w najbliższym spotkaniu, bo do Ostródy przyjeżdża ekipa Ruchu Chorzów. To tegoroczny beniaminek II ligi, ale wszyscy doskonale zdają sobie sprawę o marce tego klubu. Ruch to 14-krotny mistrz Polski i 3-krotny zdobywca Pucharu Polski. Oczywiście Ruch nie jest już potęgą piłkarską w Polsce, ale po ostatnich latach marazmu, klub z Górnego Śląska wraca na właściwe tory. Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi i są jednym z faworytów do awansu.

Chociaż mecz będzie rozgrywany w Ostródzie, to piłkarze Ruchu będą mogli czuć się jak u siebie. Za swoimi piłkarzami wyruszy spora grupa - 500 - kibiców Niebieskich.


Początkowo fani Ruchu mogli liczyć tylko na 50 wejściówek, ale po tym jak sami dołożyli się na opłatę firmy ochroniarskiej, to tych biletów dostaną 500. Na ostatnim meczu z Wisłą Puławy miejscowej publiczności było raptem 200 osób…

Jarosław Kotas już dawno wielokrotnie mówił nam, że chciałby, żeby do Ostródy przyjechała jak największa ilość kibiców Ruchu. Mogliby zająć całą trybunę odkrytą, ale z różnych przyczyn, nie udało się przeforsować takiego pomysłu. Fani Ruchu spokojnie mogliby wykupić więcej biletów niż 500, bo do odległego Kalisza pojechali w… 2500 osób! To promocja dla miasta i zyski z biletów dla klubu.

Sokół musi jednak zapomnieć o zyskach funduszy z wejściówek, ale cały czas w ostródzkim klubie patrzą na pieniążki z Pro Junior System. Do drużyny zgłoszono kolejnego juniora, a swoją szansę na debiut w seniorskiej piłce może otrzymać Filip Kaczorowski.

Początek meczu Sokół Ostróda — Ruch Chorzów w sobotę o godzinie 16:00.

EM

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5