Strażacy wyciągnęli mężczyznę z Jeziora Drwęckiego

2021-09-20 19:32:07 (ost. akt: 2021-09-20 20:19:06)
Do tych wypadków doszło  w zatoce Jeziora Drwęckiego w Ostródzie

Do tych wypadków doszło w zatoce Jeziora Drwęckiego w Ostródzie

Autor zdjęcia: Artur Sułowski

W poniedziałek (20 września) wieczorem strażacy zostali wezwani nad Jezioro Drwęckie w Ostródzie do tonącego mężczyzny.
Do tego zdarzenia doszło w zatoce Jeziora Drwęckiego niedaleko mola. Oficer dyżurny został zaalarmowany, że w wodzie zatoki przy bulwarze znajduje się mężczyzna potrzebujący pomocy.

Na miejscu natychmiast pojawiła się jednostka JRG Ostróda. Strażacy wyciągnęli mężczyznę z wody. Kontakt z nim był utrudniony. Mógł być pod wpływem środków odurzających. Nie wiadomo, jak i dlaczego znalazł się w wodzie. Karetka zabrała go do szpitala.

To drugi taki przypadek w ciągu ostatnich dni. W piątek nad zatoką Jeziora Drwęckiego doszło do podobnego wydarzenia. W wodzie znalazł się także mężczyzna. Wcześniej miał spożywać alkohol na bulwarze.

— Świadkowie, którzy zaalarmowali straż mówili, że mężczyzna ten w pewnym momencie wstał z ławki, zachwiał się i wpadł do jeziora — informuje st. kpt.Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. — Na miejscu pracowała ekipa firmy czyszczącej sieć burzową i to oni jako pierwsi ruszyli mu na pomoc i wyciągnęli z wody. Również został przewieziony do szpitala.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5