Trzecie z kolei komplet Kormorana, zwycięstwo pod Grunwaldem

2021-05-23 19:21:28(ost. akt: 2021-05-23 20:04:25)
W Zwierzewie Kormoran był o jedno trafienie lepszy od LKS Różnowo

Autor zdjęcia: mart

To była zwycięska niedziela w wykonaniu naszych drużyn występujących w grupie 2 klasy okręgowej. Na koniec 26. kolejki spotkań swoje mecze wygrali - po raz trzeci z kolei - piłkarze Kormorana Zwierzewo i pierwszy raz od marca ekipa Grunwaldu Gierzwałd.
Dobą passę podtrzymali piłkarze ze Zwierzewa. Zespół z gminy Ostróda nietypowo, bo w niedzielę na własnym boisku zmierzył się z LKS Różnowo. Celem na mecz z drugim od końca w ligowej tabeli zespołem spod Olsztyna był komplet punktów.

Ale trzeci z kolei ligowy komplet punktów nie przyszedł łatwo drużynie Kormorana. Może to dlatego, że pierwszy raz w tym roku zwierzewianie zagrali w obecności swoich kibiców na trybunach. A zainteresowanie meczem było spore, co było widać wzdłuż drogi wiodącej do zwierzewskiego boiska, gdzie po obu jej stronach nie było gdzie zaparkować samochodu.

W pierwszej połowie kibice byli świadkami boiskowej walki, niewiele było sytuacji podbramkowych i zakończyła się ona bez goli. Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. Po kilku niewykorzystanych wcześniej szansach nareszcie "odpalił" Tomasz Śnieżawski. Napastnik Kormorana skutecznie wykończył zespołową akcję, umieszczając piłkę z kilku metrów w bramce LKS Różnowo.

* Kormoran Zwierzewo - LKS Różnowo 1:0 (0:0)
1:0 - T. Śnieżawski (68)

Pierwsze od 28 marca (2:1 z Tęczą Miłomłyn) zwycięstwo odnieśli piłkarze Grunwaldu. Na boisku we Frygnowie zmierzyli się z Radomniakiem Radomno. Kibice oglądający ten mecz przeżyli huśtawkę nastrojów. Już w 1. min gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Krystiana Kołakowskiego. Ponad 20 minut później było 2:0 dla Grunwaldu, kiedy do bramki Radomniaka piłkę skierował Tomasz Trzeciak.

I zamiast pójść za ciosem piłkarze Grunwaldu oddali pole gościom. Sprawy wymknęły się im na tyle spod kontroli, że w pewnym momencie przegrywali 2:3. Jednak pozbierali myśli i skutecznie wrócili do gry. Po golach Trzeciaka i Macieja Korgula rzutem na taśmę zdobyli trzy punkty.

* Grunwald Gierzwałd - Radomniak Radomno 4:3 (2:2)
1:0 - Kołakowski (1), 2:0 - Trzeciak (23), 2:1 - (38), 2:2 - (45), 2:3 - (58), 3:3 - Trzeciak (73), 4:3 - Korgul (88)