Jechał "wężykiem" i łapał pobocze. Pijany kierowca zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim

2021-04-20 14:31:34 (ost. akt: 2021-04-20 14:35:53)

Autor zdjęcia: Policja

Przed sądem odpowie 61- letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych do tego uprawnień. Kierowca został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.
Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie.

Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem. Tak było również tym razem.
W poniedziałek (19.04.2021r.) około godz. 14 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze K16 porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca.

Zgłaszającego zaniepokoił podejrzany sposób jazdy mercedesa. Jego kierowca „łapał pobocze”, jechał tzw. wężykiem, gwałtownie hamował. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli i potwierdzili podejrzenia zgłaszającego.

Siedzący za kierownicą mercedesa 61- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5