Miała pomalować paznokcie, ukradła biżuterię

2021-04-02 15:29:56 (ost. akt: 2021-04-02 15:38:44)

Autor zdjęcia: Pixabay

Ostródzcy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież złotej biżuterii z jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni usłyszała już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 1 kwietnia i nie był to primaaprylisowy żart. Oficer dyżurny ostródzkiej komendy policji w godzinach wieczornych otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta o tym, że została okradziona w mieszkaniu swojej znajomej.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zginął jej złoty pierścionek i obrączka, które zostawiła na biurku u koleżanki, gdy ta malowała jej paznokcie. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na 2200 złotych. W mieszkaniu oprócz pokrzywdzonej i właścicielki mieszkania była jeszcze jedna kobieta i to ona była odpowiedzialna za kradzież. Kobieta zagrabioną biżuterię oddała dopiero wtedy, gdy na miejscu pojawili się policjanci.

Skradzione przedmioty wróciły już do swojej właścicielki, a 30-latka trafiła do policyjnej celi. Dzisiaj zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5