Półmetrowa pokrywa śniegu jest na Górze Dylewskiej, można biegać na nartach

2021-02-05 09:58:23 (ost. akt: 2021-02-05 10:06:22)
Może w tym roku uda się zorganizować kolejną edycję Zimowego Biegu Sasinów

Może w tym roku uda się zorganizować kolejną edycję Zimowego Biegu Sasinów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Warto korzystać z takich chwil, bo to nieczęsto się zdarza. Po ostatnich opadach śniegu na Wzgórzach Dylewskich jest pół metra śniegu. To świetne warunki do biegania na nartach. A na ostatni weekend lutego planowana jest reaktywacja Zimowego Biegu Sasinów.
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, że na Wzgórzach Dylewskich są dobre warunki do biegania na nartach. Amatorzy biegówek ze Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich wycisnęli tam wówczas dwie trasy.

Teraz - po ostatnich opadach śniegu, kiedy jest już jego ponad pół metra - jedna z tras została przedłużona do długości około 4 kilometrów.

- Nazwaliśmy tę trasę Dylewską Ósemką, ponieważ jest w takim właśnie kształcie - mówi Jacek Tracz ze Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich. - W większości wiedze ona przez pole Banackiego. Tak że póki są dobre warunki zapraszamy do Wysokiej Wsi.

Trasa zaczyna się przy przystanku autobusowym w Wysokiej Wsi i wiedzie w kierunku wspomnianych pól Banackiego. Znajduje się tam sporo podbiegów i atrakcyjnych zjazdów. Dlatego posiadaczom biegówek i amatorom biegania na nich polecamy weekendową wycieczkę na Górę Dylewską.

- W tym roku wycisnęliśmy trasę po polach, ponieważ w lasach po wcześniejszych opadach śniegu jest sporo połamanych drzew - dodaje Jacek Tracz. - Ale trasa jest naprawdę atrakcyjna i wymagają, więc powinna zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających biegaczy.

• ZIMOWY BIEG SASINÓW
Warto popracować nad formą i techniką, jeśli warunki pozwolą to na koniec lutego rozegrany zostanie Zimowy Bieg Sasinów. To impreza która podczas śnieżnych zim była rozgrywana w okół Wzgórz Dylewskich.

- Planujemy to zorganizować w ostatni weekend lutego - informuje Jacek Tracz. - Oczywiście zgodnie z wszystkimi warunkami wymaganymi przez służby sanitarne. Jednak najmniejszy wpływ mamy na aurę. Tak że jeśli warunki pozwolą to amatorów biegania na nartach zapraszamy na koniec lutego do Wysokiej Wsi.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5