Zostało kilkadziesiąt godzin do pucharowego starcia Sokoła Ostróda z Wartą Poznań

2020-10-29 11:40:53 (ost. akt: 2020-10-29 12:03:11)
Przepustką do Pucharu Polski było zwycięstwo w Lidzbarku Warmińskim

Przepustką do Pucharu Polski było zwycięstwo w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Blisko coraz bliżej do piątkowego meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Drugoligowcy ostródzkiego Sokoła podejmą beniaminka PKO BP Ekstraklasy Wartę Poznań. Niestety spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności.
- Dla nas i naszych kibiców miało to być wielkie święto piłkarskie, czekaliśmy na ten dzień, a tymczasem zaraza (SARS COVID-19) wszystko zepsuła i będziemy grali bez naszych fanów - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Ale postaramy się stanąć na wysokości zadania i może uda się sprawić niespodziankę.

Piątkowe spotkanie na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja rozpocznie się o godz. 18. Jak już wiadomo, co obowiązuje w całym kraju, odbędzie się bez udziału publiczności. Piłkarze Warty już dzisiaj pojawią się w naszym regionie i będą nocowali w jednym z hoteli w Starych Jabłonkach. Poznaniacy podrażnieni ostatnią porażką ligową (0:1) z Górnikiem Zabrze zapewne będą chcieli poprawić sobie humory w starciu z Sokołem przy ul. 3 Maja.

Wiadomo, że w ekipie ostródzkiej zabraknie kontuzjowanych Krzysztofa Wickiego i Piotra Okuniewicza. Nie zobaczymy też wychowanka Sokoła Piotra Ziółkowskiego, którego dwa gole w 1/32 PP dały szansę rywalizacji z Wartą. Pod wielkim znakiem zapytania stoi też występ Rafała Siemaszko, który w meczu ligowym ze Śląskiem II Wrocław doznał urazu mięśnia przywodziciela.

Tymczasem drużyna z Poznania zapowiedziała przyjazd do Ostródy w optymalnym składzie. Zatem tym większa szkoda, że ostródzcy kibice nie będą mogli zobaczyć w akcji zespołu z ekstraklasy.

- Na tym etapie wchodzą już w grę duże pieniądze, dlatego spodziewamy się, że Warta poważnie nas potraktuje - dodaje dyrektor Kotas. - Ale jesteśmy na to gotowi. Na pewno nie postawimy autobusu przed polem karnym, bo nie umiemy tak grać. Chłopaki wiedzą, że dla nich to szansa na promocję, żeby pójść gdzieś dalej i powinni dać z siebie wszystko. Pamiętajmy, że Warta musi, my możemy.

Sokół już dwukrotnie występował na etapie 1/16 PP i dwa razy przegrał z Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze.

Prawdopodobnie z meczu przeprowadzona zostanie transmisja live przez telewizję klubową. Szczegółowe informacje, być może jeszcze dzisiaj, na www.sokolostroda.com

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5