Ktoś wyrzucił do lasu odpady po demontażu samochodów. Pomóżcie znaleźć sprawcę!

2020-06-22 11:02:42(ost. akt: 2020-06-22 11:21:47)
Bezmyślny sprawca wyrzucił śmieci do lasu

Bezmyślny sprawca wyrzucił śmieci do lasu

Autor zdjęcia: Archiwum Nadleśnictwo Stare Jabłonki

Co roku Nadleśnictwo Stare Jabłonki wydaje coraz więcej pieniędzy na usuwanie śmieci z lasu. Niestety wandale nic sobie z tego nie robią. Ostatnio ktoś wyrzucił części samochodowe pochodzące z demontażu aut. Nadleśnictwo zapowiada, że nie odpuści sprawcom i będzie ich bezwzględnie karać.
Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku zachęciła wiele osób do pójścia na skróty i wywożenie odpadów do lasu. Ostatnio jakiś bezmózgi sprawca wywiózł i zostawił w lesie Nadleśnictwa Stare Jabłonki części samochodowe pochodzące z demontażu pojazdów.

"- Czym kieruje się człowiek, który postanawia dokonać tak okropnego czynu? - czytamy na fanpage'u Nadleśnictwa Stare Jabłonki - Od pomysłu, przez plan aż po realizację.. Tyle zachodu.. Czy nie łatwiej byłoby wywieźć to wszystko do zakładu, który legalnie przyjmie te śmieci? Człowieku, czy śpisz spokojnie? Straż Leśna prowadzi dochodzenie. Nie odpuścimy.."

Z każdym rokiem nadleśnictwa w całym kraju wydają coraz więcej pieniędzy na usuwanie śmieci z lasu. Leśnicy zapowiadają, że za takie czyny będą karać bezwzględnie sprawców.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie skąd pochodzą wyrzucone odpady prosimy o kontakt z Nadleśnictwem Stare Jabłonki.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5