Zajęcia samoobrony w klasie policyjnej w ostródzkim Ekonomiku

2020-03-02 11:23:24 (ost. akt: 2020-03-02 11:27:47)

Autor zdjęcia: Jarosław Mańka

W Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie rozpoczął się cykl warsztatów z samoobrony dla uczniów klasy policyjnej.
Są to zajęcia programowe realizowane w klasie drugiej. Młodzież ma okazję poznać podstawy samoobrony oraz techniki i taktyki interwencji. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostródzie oraz Policyjnym Klubem Sportowym „MAZURY”.

Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych policyjnych instruktorów z zakresu taktyki i techniki interwencji i mają na celu przedstawienie uczniom podstawowych skutecznych technik odpierania realnego ataku napastnika, a także zainteresowanie ich tematem własnego bezpieczeństwa.

Każdy kandydat na policjanta powinien być osobą sprawną fizycznie oraz angażować się w przedsięwzięcia podnoszące sprawność fizyczną. Tego typu zajęcia służą zbliżeniu do zawodu policjanta, poznawaniu umiejętności, które kandydat do zawodu policjanta powinien posiadać.
Jarosław MańkaPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

IMR detailing  - to efektywna pielęgnacja twojego auta, która sprawi, że twój samochód będzie wyglądał tak, jakby właśnie wyjechał z salonu.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5