AP Ostróda wygrała halowy turniej piłkarski 10-latków [zdjęcia]

2019-12-01 17:48:27 (ost. akt: 2019-12-01 18:09:11)
Turniej w hali OCSIR zdominowały drużyn AP Ostróda i ostródzkiego Sokołą

Turniej w hali OCSIR zdominowały drużyn AP Ostróda i ostródzkiego Sokołą

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Turniejem piłkarzy rocznika 2009 wystartował cykl pięciu zimowych imprez halowych organizowanych przez Akademię Piłkarską Ostróda. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji pierwszą rywalizację wygrali dziesięciolatkowie z ostródzkiej "Apki".
Dziesięć zespołów wystartowało w hali OCSiR i zaczęło sezon zimowy turniejów organizowanych przez Akademię Piłkarską Ostróda. Od początku rywalizacji na parkiecie OCSIR przy ul. Kościuszki ton zmaganiom nadawały dwa zespoły ostródzki Sokół i AP I Ostróda. Obie ostródzkie ekipy - "Apka" prowadzona przez Grzegorza Sobotkę i Sokół pod wodzą Andrzeja Burcharta - dominowały. Przez fazę grupową jedni i drudzy piłkarze z Ostródy przeszli z kompletem zwycięstw. W kolejnym etapie halowej rywalizacji oba zespoły również kroczyły od wygranej do wygranej i spotkały się w finale.

Finałowe spotkanie Sokoła i AP miało wyrównany przebieg, ale więcej szczęścia w tej konfrontacji mieli piłkarze ostródzkiej Akademii Piłkarskiej, którzy derby Ostródy wygrali 3:0 i zdobyli główny puchar. Na trzecim miejscu zmagania w hali OCSiR skończyła drużyna Naki Olsztyn.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5