Biegiem przez drugie półrocze z ekipą Ostróda Runners [zdjęcia]

2019-11-29 11:33:40(ost. akt: 2019-11-29 11:55:24)
Ostróda Runners w drugim półroczu brali udział w wielu imprezach biegowych

Autor zdjęcia: Archiwum Ostróda Runners

Regionalne biegi długodystansowe nie mogą się odbyć reprezentacji Ostróda Runners. Ostródzcy biegacze w drugim półroczu tego roku startowali też w imprezach ogólnopolskich. Mają też już plany startów na sezon 2020, niektórzy szykują się do mistrzostw świata w półmaratonie.
Ostródzcy amatorzy długodystansowego biegania, głównie z Ostróda Runners w drugiej połowie tego roku odnieśli z dobrej strony pokazali się na wielu imprezach biegowych nie tylko w naszym regionie. Mijający rok był bardzo udany dla ostródzkich biegaczy. Większość z nich czyni stale postępy, jesienny okres przyniósł wiele nowych rekordów życiowych i świetnych wyników w różnych biegach. Pozytywnym zjawiskiem jest też coraz to większa liczba biegaczy nie tylko biegających dla siebie na co dzień, ale także startujących w zawodach.
Równie intensywnie zapowiada się pierwsza połowa 2020 roku. Jednym z głównych startów dla Ostróda Runners będą mistrzostwa świata w półmaratonie, które odbędą się (w formule Mass Race) w Gdyni 29 marca. Na liście startowej widnieje już 40 nazwisk ostródzkich biegaczy. Natomiast 14 czerwca przyszłego roku obowiązkowym dla ostródzkich biegaczy jest występ w 9. edycji Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego.

Wyniki zawodników Ostróda Runners w drugiej połowie tego roku:
9. Lubawska Dycha 18 sierpnia — na głównym dystansie Paweł Tadejewski zajął 2. msc. open z czasem 36:20, Błaut Damian 3. msc. open — czas 36:24. Joanna Filipczyk zajęła 2. msc. w K40 z czasem 47:19. W klasyfikacji drużynowej z przewagą ponad 7 minut nad następną, zwyciężyła ekipa Ostróda Runners w składzie: Paweł Tadejewski, Damian Błaut, Rafał Cyrkler (czas 40:27) i Szymon Felka (czas 41:13). W kategorii Nordic Walking 2. msc. open zajęła Katarzyna Golubiewska;
25 sierpnia w Leśnym Crossie na dystansie 23 km, który odbył się w Łukcie, 9. msc. open zajął Rafał Cyrkler z czasem 1:48:07. Na 10. pozycji open linię mety minął Marek Radziwon, zwyciężając jednocześnie w kat. M20 w czasie 1:50:12;
8 września w Iławie odbył się 9. Półmaraton La Rive im. A. Gierszewskiego, będący jednocześnie zwieńczeniem Grand Prix Trzech Półmaratonów (Grudziądz, Ostróda, Iława). Najlepsze wyniki naszych reprezentantów: 5. msc. open i 2. msc. w M16 z czasem 1:17:53 zajął Damian Błaut, 7. msc. open oraz 1. msc. w M40 z czasem 1:18:00 zajął Paweł Tadejewski, 4. msc. open oraz 3. msc. w K40 z czasem 1:34:30 zajęła Katarzyna Piechocka; 3. msc. w kategorii K30 - Monika Danelska z czasem 1:41:27. W łącznej klasyfikacji Grand Prix Katarzyna Piechocka i Paweł Tadejewski uplasowali się na 2. pozycjach;
W 3. Oristo Biegu o Złoty Hebel na 10 km, który odbył się 14 września w Grodzicznie najlepsze miejsca zajęli: 5. msc. Damian Błaut – open (34:56), 5. msc. Katarzyna Piechocka – open (42:54), 1. msc. Agnieszka Odolińska – K40 (47:47), 2. msc. Monika Danelska – K30 (46:51);
Spora grupa ostródzkich biegaczy wystartowała w 38. Międzynarodowym Biegu im. B. Malinowskiego na 10 km w Grudziądzu. Wyniki ostródzian: 6. msc. open i 1. msc. w K40 zajęła Katarzyna Piechocka (42:22), 9. msc. open i 3. msc. w M40 — Paweł Tadejewski (35:14), 1. msc .w K30 zajęła Monika Danelska (46:11). W klasyfikacji drużynowej Ostróda Runners w składzie: P. Tadejewski, Robert Schmidt (37:59), K. Piechocka, Janusz Kamiński (44:06), Joanna Filipczyk (45:46) i M. Danelska w silnej konkurencji uplasowali się na 2. miejscu;
W Mławskiej Piątce Monika Danelska zajęła 2. msc. open z czasem 22:14;
Od 9 do 11 listopada w całym kraju rozgrywane były biegi z okazji Dnia Niepodległości. Ekipa Ostróda Runners uczestniczyła w nich liczną grupą. Najlepsze wyniki ostródzian: w Niepodległościowym Biegu Gregoroviusa (9 listopada Nidzica) na dystansie 10 km na niełatwej pagórkowatej trasie, ostródzianie zanotowali znakomite wyniki: Katarzyna Piechocka – 3. msc. open z czasem 43:28, Paweł Tadejewski – 3. msc. open (34:56), Robert Schmidt – 9. msc. open i 1. msc w M40 (38:31), Joanna Filipczyk – 1. msc. w K40 (46:03), Amelia Kowalska – 3. msc. w K40 (49:33). W klasyfikacji drużynowej w silnej konkurencji ekipa Ostróda Runners zdecydowanie wygrała, pokonując Team Kopeć i Nidzica Biega. Skład zwycięskiej drużyny: K. Piechocka, P. Tadejewski, R. Schmidt, Szymon Felka (40:13) i Piotr Bałdyga (40:56). W Nordic Walking na dystansie 5 km Katarzyna Golubiewska zajęła 2. msc. open. W Biegu Niepodległości w Rybnie (11 listopada) na dystansie 8 km Katarzyna Piechocka zajęła 2. msc. open i 1. w K40 (34:43), Rafał Cyrkler – 8. msc. open (32:25). Na dystansie 3 km Alicja Piechocka zajęła 1. msc. open (14:33). W 6. Elbląskim Biegu Niepodległości na 10 km Joanna Filipczyk zajęła 8. msc. open i 1. msc. w K40 (45:35);
Coraz więcej ostródzkich biegaczy specjalizuje się w biegach górskich lub terenowych na długich dystansach zwanych Ultra Trail i notuje coraz to lepsze wyniki. Niektóre z nich: w Beskidy Ultra Trail, które odbyły się w Szczyrku na wymagających trasach świetne wyniki uzyskali: dystans 47 km – Wojtek „Harry” Zakrzewski zajął 24. msc. (na 192 startujących), Rafał Cyrkler – 34. msc. a Jacek Odoliński – 36. msc. Na dystansie 30 km Agnieszka Odolińska zajęła 106. msc. na 185 startujących, a Anna Kordalewska na 10 km była 31. wśród 69 startujących. W Urgup (Turcja) w Salomon Cappadocia Ultra Trail w biegu na dystansie 38 km wystartowali i ukończyli Piotr Sadowski, Paulina Sadowska i Urszula Piasecka. W Hyundai Ultramaratonie Bieszczadzkim w Cisnej, bieg na dystansie 26 km ukończyli Anna Pawlik i Dariusz Pulkowski.