Siłacze i dzieci w sobotę otworzą podwórko nad jeziorem Sajmino

2019-08-30 12:34:50 (ost. akt: 2019-08-30 12:51:44)
Przed uroczystym otwarcie na podwórku z ciężarami zabawią się siłacze

Przed uroczystym otwarcie na podwórku z ciężarami zabawią się siłacze

Autor zdjęcia: Archiwum

W sobotę (31 sierpnia) na Podwórku NIVEA w Kajkowie pierwsi będą bawili się siłacze. Od godz. 11 wystartują oni w otwartych mistrzostwach w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar wójta gminy Ostróda. A w samo południe zapraszamy na uroczyste otwarcie Podwórka Talentów NIVEA.
Mocne sobotnie przedpołudnie szykuje się nad jeziorem Sajmino. W Kajkowie gdzie powstało drugie Podwórko NIVEA przed dziećmi do zabawy sportowej przystąpią siłacze z całego kraju. Mocarze będą rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc. Ponadto odbędą się zmagania w wyciskaniu 17,5-kilogramowego odważnika siedząc. W tej drugiej konkurencji spore pole do popisu będzie miał współorganizujący zawody Artur Wiśniewski z Wirwajd, kilkukrotny mistrz Warmii i Mazur.

- W zawodach wystartuje ponad 30 zawodników, zresztą będzie też można dopisać się jeszcze w dniu zawodów – mówi Artur Wiśniewski. - Podczas wyciskania sztangi leżąc najlepsi zawodnicy powinni wycisnąć w granicach 230-240 kilogramów.

Współzawodnictwo o puchar wójta gminy Ostróda odbędzie w siedmiu kategoriach wagowych. Początek zawodów o godz. 11.

Zaś godzinę później ostródzian i mieszkańców gminy Ostróda zapraszamy na uroczyste otwarcie Podwórka Talentów NIVEA. W programie animacje dla dzieci, słodki poczęstunek, malowanie twarzy, dmuchańce, bańki mydlane i wiele innych atrakcji. - Zapraszamy w sobotę nad jezioro Sajmino, dobra zabawa gwarantowana, jak zawsze podczas imprez organizowanych na terenie gminy - zapewnia Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5