Baw się, gotuj i pomagaj!

2019-06-25 09:20:20 (ost. akt: 2019-06-24 18:29:05)
Wiele stref aktywności będzie zlokalizowanych na plaży Hotelu Anders

Wiele stref aktywności będzie zlokalizowanych na plaży Hotelu Anders

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbędą się w Starych Jabłonkach przyciągną nie tylko fanów sportu, ale także miłośników pomagania. Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" zachęca, żeby z Warmiolandią Miastem Dzieci porywalizować w... dobroci.
Finał Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej, który odbędzie się w dniach 2 - 7 lipca to wydarzenie, na które czeka wielu z was. Ale nie trzeba być wcale zapalonym fanem piłki ręcznej, żeby brać udział w tym wydarzeniu. Bo Warmiolandia Miasto Dzieci zadba o to, żeby każdy mógł się świetnie bawić podczas tej imprezy. Przy okazji odbędzie się piknik rodziny na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci"! Goście będą mogli się bawić, a przy okazji pomóc!

Gwóźdź programu to live cooking, czyli warsztaty kulinarne w Starych Jabłonkach z Karolem Okrasą i szefem kuchni Hotelu Anders Dariuszem Strucińskim. Gotować z mistrzami kuchni będzie zwycięzca licytacji, który wygrywając aukcję wsparł podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

To niesamowita szansa, by dowiedzieć się dlaczego gotowanie nazywane jest sztuką kulinarną i co ma wspólnego ze sportem. Wszystkie środki pozyskane za pośrednictwem tej aukcji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. Zwycięzca więc przyczynił się do wyniku 6 edycji akcji charytatywnej ,,Kilometry dobra".

Organizatorzy zapewniają, że będzie moc atrakcji dla najmłodszych. — Przygotowaliśmy kilka stref — mówi Dagmara Dowgiałło, organizatorka wydarzenia. — Będzie m.in. strefa dmuchańców, jazdy na segway'ach, kula wodna.

Najmłodszych gości pikniku ucieszą też m.in. bańki mydlane, animacje z chustą, skręcanie balonów czy strefa klocków. — Szykuje się fajna zabawa dla całych rodzin — zapowiada Dagmara Dowgiałło. — Warto przyjść na piknik, żeby dobrze się bawić, ale także wpierać podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci". Mam nadzieję, że licznie Państwo przybędą na tę imprezę!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w tej imprezie? — Wystarczy do puszki wolontariusza wrzucić datek na swoją miarę — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość Dla Dzieci”. — Każdy uczestnik zabawy, który wrzuci minimum 10 złotych dostaje opaskę na rękę i może bawić się do woli.

A co z osobami, które chciałyby wziąć udział w imprezie, ale nie mogą? Żeby pomóc, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na www.przyszloscdladzieci.org i przekazać darowiznę prosto z serca.

Na przełomie czerwca i lipca 2019 roku w Starych Jabłonkach odbędzie się wielkie święto plażowej piłki ręcznej w Europie. Najpierw na boiska nad jeziorem Szeląg Mały wybiegną juniorzy, którzy w dniach 27-30.06.2019 zagrają o miano najlepszej drużyny starego kontynentu. Po nich, w dniach 2-7.07.2019 do rywalizacji staną reprezentacje seniorskie.

Do rywalizacji przystąpi 20 reprezentacji żeńskich i 20 męskich. Drużyny reprezentowały będą 23 kraje starego kontynentu. Wśród nich obie reprezentacje Polski. Kobieca kadra naszego kraju broniła będzie tytułu wicemistrzyń Europy.

Na miejsce rozgrywek wybrano plażę przy Hotelu Anders na Mazurach w Starych Jabłonkach.
W tym roku zmagania toczyły się będą na 4 boiskach, stadion główny pomieści ponad 2000 widzów. Tradycyjnie oprócz sportu na najwyższym poziomie w Starych Jabłonkach nie zabraknie doskonałej kuchni, atrakcji dla całych rodzin, charytatywnego pikniku z Fundacją Przyszłość dla Dzieci.

Zapraszamy na stronę wydarzenia: World Beach Events Stare Jabłonki

Wydarzenie z pewnością przyciągnie kibiców z wielu krajów, którzy będą chcieli śledzić sportowe zmagania na żywo.

Aleksandra Tchórzewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5