Młodzieżowy Strajk Klimatyczny 14 marca w Ekonomiku

2019-03-09 11:00:18 (ost. akt: 2019-03-09 12:06:05)
Młodzież na całym świecie organizuje szkolne strajki dla klimatu, tak, żeby temat ten stał się widoczny i usłyszany. Strajkować będzie też ostródzki Ekonomik.
Taki jest apel organizatorów w Zespołu Szkół Zawodowych im.S. Petofi w Ostródzie:

Stan naszej Ziemi jest krytyczny. Żeby uniknąć katastrofy klimatycznej wiele spraw musi się zmienić.
Edukacja o środowisku w szkołach praktycznie nie istnieje, uczniowie często nie wiedzą jak poważny jest problem, z którym będą musieli zmierzyć się w przyszłości. Szkoły nie dają nam dobrego przykładu, takiego jak segregacja śmieci, czy nie używanie plastiku. To musi się zmienić!

Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, dlatego temat ten musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej i w mediach. To musi się zmienić!
Dane naukowe jednoznacznie wskazują na to, że zmiany klimatu postępują. Politycy i inni ludzie, którzy mają duży wpływ na kondycję naszej planety (np. korporacje) muszą spojrzeć prawdzie w oczy i zmierzyć się z faktem, że są odpowiedzialni za ten problem.

Musimy zacząć działać!
Dlatego WYJĄTKOWO 14 marca (czwartek), my, młodzież na całym świecie będziemy organizować szkolne strajki dla klimatu, tak, żeby temat ten stał się widoczny i usłyszany. W Ostródzie wyjdziemy na zielony teren szkolny w trakcie 4. godziny lekcyjnej, by pokazać, że zatrzymanie zmian klimatycznych powinno być priorytetem działania polityków. Temat zmian klimatu traktowany jest tak powierzchownie, że uczniowie i uczennice muszą opuszczać lekcje szkolne, by zwrócić na niego uwagę. To musi się zmienić!
UBIERZMY SIĘ WSZYSCY NA NIEBIESKO.

Do zobaczenia!

W programie:
‣ Odczytanie apelu Młodzieżowego strajku klimatycznego
‣ Skandowanie haseł proekologicznych
‣ Wspólne zdjęcie przy drzewach na terenie szkoły
‣ Wspólne odśpiewanie piosenki "We are the world"

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do strajkowania z nami. Zapraszamy pozostałe ostródzkie szkoły!

UWAGA: Protest jest apolityczny. Prosimy o nieprzynoszenie symboli partii i organizacji politycznych.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5