2018-09-30 12:37:15(ost. akt: 2018-09-30 13:06:31)
Juniorzy młodsi AP Ostróda wygrali z elbląską Concordią

Autor zdjęcia: Archiwum

Ostródzko-elbląskie konfrontacje odbyły się w sobotę na boiskach piłkarskich w Ostródzie. Przy ul. Plebiscytowej juniorzy młodsi AP Ostróda ograli Concordię, a na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja młodzicy ostródzkiej "Apki" rozbili Olimpię II.
W rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych "Apka" podejmowała konkurenta do 1. miejsca elbląską Concordię. Spotkanie miało jednostronny przebieg czyli rozgrywane było pod dyktando gospodarzy. Tylko w pierwszej połowie, oprócz wykorzystanych, ostródzianie mieli jeszcze pięć okazji, po których powinny paść gole. Ale w tych przypadkach zawodnicy z Ostródy za cel obrali sobie bramkarza, w którego trafiali. Przed przerwą ostródzianie zdobyli dwa gole, goście odpowiedzieli jednym z rzutu karnego. Jednak po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, dołożyli jednego gola i zdobyli trzy punkty.

• AP Ostróda - Concordia Elbląg 3:1 (2:1)
Gole dla AP Ostróda: Jakub Grębocki, Szymon Groszkowski, Adrian Janczuro

Natomiast młodzicy występujący w grupie 1 ligi wojewódzkiej na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja podejmowali Olimpię II Elbląg. Pierwszy mecz obu drużyn w sezonie 2018/2019 zakończył się niespodziewaną porażką podopiecznych Grzegorza Sobotki. Zatem ostródzianie pałali chęcią rewanżu za tę wpadkę i uczynili to w rewelacyjny sposób. Już w 2. min młodzicy "Apki" objęli prowadzenie po golu Bartka Kobylińskiego. A później było już z górki i z upływem czasu młodzicy AP dokładali kolejne gole. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Ostródy.

• AP Ostróda - Olimpia II Elbląg 5:0 (3:0)
Gole dla AP: Kobyliński, Jakub Janczuro 2, Kacper Legęza, Alan Stępień