Dzisiaj rusza 4. edycja Międzynarodowego Turnieju U-11 Ostróda Cup

2017-06-09 12:12:19 (ost. akt: 2017-06-09 12:21:23)
Tytułu mistrzowskiego Ostróda Cup będą bronili piłkarze West Bromwich Albion

Tytułu mistrzowskiego Ostróda Cup będą bronili piłkarze West Bromwich Albion

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Światowo będzie od dzisiaj na ostródzkim stadionie przy ul. 3 Maja. Wpierw jednak emocje czekają w amfiteatrze podczas losowania grup 4. edycji Ostróda Cup. Zaś od godz. 17 piłkarska młodzież wybiegnie na cztery boiska, na których przez trzy dni rozegra 80 spotkań.
Pierwsi w Ostródzie zameldowali się młodzi piłkarze St. Kevin’s Boys. W Irlandii są to dominatorzy w większości kategorii młodzieżowych. 11-latkowie nie próżnowali, bo zaraz po przyjeździe w środę rozegrali sparing. Wczoraj na Ostróda Cup 2017 przylecieli też kolejni debiutanci Liverpool FC, Feyenoord Rotterdam. A na lotnisku w Szymanach przywitani zostali dwukrotni triumfatorzy West Bromwich Albion.

- W tym roku mamy obsadę najsilniejszą w porównaniu do wcześniejszych edycji – mówi Maciej Czerkwaski, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, organizator turnieju. - Już sam jestem ciekaw tegorocznego poziomu i wszystkich kibiców młodzieżowego futbolu od dzisiaj do niedzieli zapraszam do Ostródy.

Z Polski również zaprezentują się czołowe akademie piłkarskie: Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok czy Wisła Płock. Pierwsze mecze młodych futbolistów już dzisiaj południu. Zanim jednak wybiegną na cztery boiska odbędzie się uroczyste otwarcie Ostróda Cup 2017. Rozpocznie się ono w amfiteatrze o godz. 15.30. Tam zaprezentowane zostaną wszystkie drużyny, a następnie odbędzie się losowanie grup, którego dokona menedżer Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski.

- Rozstawione będą cztery zespoły dwukrotni mistrzowie West Bromwich Albion, Liverpool, Feyenoord i St. Kevin’s Boys, które znajdą się na pierwszych miejscach w poszczególnych grupach – dodaj dyrektor Czerkawski. – Do nich wylosowanych zostanie pozostałych dwanaście drużyn.

Pierwsze mecze grupowe rozpoczną się w piątek o godz. 17. Zespoły będą grały na czterech boiskach o wymiarach 55x35 metrów, na placu gry sześciu zawodników i bramkarz. Podczas piątkowych i sobotnich spotkań piłkarze będą grali 2x8 minut. Na podstawie wyników z piątkowej sesji popołudniowej i sobotniej sesji porannej (początek o godz. 9) zespoły zostaną podzielone na dwie grupy Ligi Mistrzów i tyleż samo Ligi Europy. Te zmagania rozpoczną się w sobotę o godz. 15. Drugi dzień turnieju zakończy mecz pokazowy: Trenerzy – Przyjaciele Ostróda Cup, na który zapraszamy o godz. 18.30.

Piłkarska niedziela zacznie się od godz. 9.30. Na finał turnieju zapraszamy o godz. 13.30, a mecz o Superpuchar Ostróda Cup 2017 (między triumfatorami Ligi Mistrzów i Ligi Europy) rozpocznie się o godz. 14.30.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5