XIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

2017-04-12 11:14:02 (ost. akt: 2017-04-12 10:17:28)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie 7 kwietnia 2017r. odbyły się eliminacje powiatowe XIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie reprezentowali Jan Żeberek z klasy IIA i Agnieszka Kłosowska z klasy 2C2.
Część pisemna wyłoniła najlepszych uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ustnego sprawdzianu wiedzy. W przerwie odbyła się prelekcja w ramach akcji społecznych: „Czad i Ogień Obudź Czujność”, oraz „Stop Pożarom Traw Ziemia Jest Tylko Jedna”.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych stoczyli pojedynek w części ustnej, odpowiadając na pięć wylosowanych przez siebie pytań, które zadawane były przez komisję sędziowską.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli nasi uczniowie, którzy byli niepokonani. Jan Żeberek zajął pierwsze miejsce, a Agnieszka Kłosowska drugie. Janek będzie reprezentował szkołę i powiat w zmaganiach na etapie wojewódzkim.
Gratulujemy i życzymy powodzenia !


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5