Tygrysy nie robią jaj, trenują ostro. Na celowniku Węgorzewo

2023-04-07 11:01:49(ost. akt: 2023-04-07 11:05:27)

Autor zdjęcia: Tygrysy Run Team Orzysz

BIEGI/// Przygotowania do Wielkanocy potrafią być pracochłonne, lecz orzyskim Tygrysom nie brak sił, by równolegle przygotowywać się do kolejnych startów. Podopieczni trenera Łukasza Duchnowskiego zamierzają wkrótce wyruszyć m.in. na podbój Węgorzewa.
Zapowiada się dość mocny i bogaty w wiele fajnych wyzwań sezon. Pracy przed nami dużo. Nie ma czasu na obijanie się – przekonuje Łukasz Duchnowski, trener Tygrysy Run Team, który przewodzi grupie już od 2 lat. W tym czasie cotygodniowym „świętem” zdążyła stać się środa, kiedy to – o 18:00 – biegacze meldują się na treningu w hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu.

Ich najbliższym, klubowym celem jest XVI Półmaraton Węgorza. Czy 2 maja posypią się nowe „życiówki”? Znając orzyskie Tygrysy można spodziewać się wszystkiego. Od chwili powstania klubu głośnych rekordów poszczególnych zawodników było już kilkadziesiąt.

Czy „Duszek” spodziewał się, że ta biegowa inicjatywa rozwinie się tak solidnie?

Szczerze? Nie. Początkowe założenie było takie, by stworzyć miejsce, w którym będzie można po prostu wspólnie pobiegać. Marzyłem o tym, by „zarazić” innych swoją pasją, ale znam niełatwe, sportowe realia, więc nieco studziłem swoje nadzieje.

Wciąż jestem pozytywnie zaskoczony jak mocno to wszystko „chwyciło”. Dziś, po tych 2 latach, nie jesteśmy tylko grupą biegową, która spotyka się raz w tygodniu na treningu. Tworzymy grupę przyjaciół, której członkowie biegają razem na co dzień. Czy to wspólne „wybiegania” w terenie, czy wyjazdy na zawody, czy obozy przygotowawcze. Biegowa forma rośnie w pozytywnej, często pełnej śmiechu atmosferze. Jestem dumny z tego, że Tygrysy stały się ekipą, która godnie reprezentuje Orzysz w najróżniejszych stronach Polski – podsumowuje szkoleniowiec.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5