Jedynka zawalczy o awans do finału mistrzostw PolskI!

2022-04-07 13:10:51(ost. akt: 2022-04-07 13:12:22)

Autor zdjęcia: UKS Jedynka Orzysz

UNIHOKEJ/// Ekipa UKS Jedynka Orzysz zamelduje się 9 kwietnia w odległym Chudku, by zawalczyć o Puchar Mazowsza. Stawka jest jednak znacznie wyższa. Najlepsi zapewnią sobie awans do finału mistrzostw Polski w kat. młodzik!
Lekko nie będzie, bo – poza solidną ekipą gospodarzy – swą obecność zapowiedzieli już także ich rówieśnicy z UKS Bankówka Zielonka, UKS Ambra Ołtarzew, UKS Młode Wilki Zabrodzie, SKS Olimpia Łochów i ULKS Józefina.

Jak duże szanse mają orzyszanie? – Nie chcemy narzucać sobie przesadnej presji. Jedziemy na Mazowsze, by po prostu dać możliwie najlepsze mecze, pokazać się z jak najlepszej strony. I oczywiście przy tym nie zapomnieć o świetnej, sportowej zabawie – przekonują Marek Dancewicz i Mariusz Zadroga, trenerzy UKS Jedynka Orzysz.

W kategorii dziewcząt z awansu cieszyć się będą trzy najlepsze zespoły, w przypadku chłopców przepustkę do mistrzostw Polski otrzymają tylko złoci i srebrni medaliści.

Jeśli orzyszanom dobrze pójdzie, będą musieli w klubowym kalendarzu zakreślić drugi weekend czerwca. Polski Związek Unihokeja właśnie na te dni zaplanował wielki, ogólnopolski finał. Miejsce turnieju wciąż pozostaje kwestią negocjacji.

Niewykluczone, że najlepsi unihokeiści z Polski przyjadą na Mazury. Orzysz wielokrotnie udowadniał już, że świetnie spisuje się jako gospodarz unihokejowych turniejów dużego kalibru.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5