Biegnący z morsami i Andrzejem. Cel? Pomoc Olusiowi

2021-11-29 09:27:04(ost. akt: 2021-11-29 09:38:26)
Kochają lodowate kąpiele, ale mają gorące serca

Kochają lodowate kąpiele, ale mają gorące serca

Autor zdjęcia: Jacek Konieczny/#Reset Szczytno

REKREACJA/// Blisko 200 śmiałków wzięło udział 27 listopada w Andrzejkowym Biegu Morsów w Szczytnie. Na miejscu nie zabrakło naturalnie i przedstawicieli powiatu piskiego.
Nasze morsy, choć uwielbiają lodowate kąpiele, znane są z gorących, wielkich serc. Nie inaczej zaprezentowały się więc i tym razem. Impreza miała bowiem charakter charytatywny, a zbierane w minioną sobotę fundusze przeznaczone były na rzecz ratowania życia Olusia z Piwnic Wielkich (półroczny wojownik toczy dzielnie walkę z wrodzoną wadą serca, niezbędna jest kosztowna operacja).

Organizatorzy przygotowali 5-kilometrową, malowniczą trasę wiodącą wokół jeziora Dużego Domowego. Na starcie stanęli i biegacze, i specjaliści od nordic walking.

Najszybszym z ok. 10-osobowego grona naszych reprezentantów (z miast: Pisz, Orzysz, Biała Piska, Ruciane-Nida), który zameldował wykonanie zadania, okazał się Adrian Ferenc. – Przyjechaliśmy do Szczytna nie po raz pierwszy. Imprezę przygotowano jak zawsze, czyli na wysokim poziomie. Bieganie, morsowanie i… tańce do rana (śmiech). Panuje tam naprawdę świetna atmosfera – przekonuje najlepszy ultramaratończyk wśród polskich kominiarzy, który wkrótce zaczyna przygotowania do 170-kilometrowego biegu UltraBladzina.

Obrazek w tresci

Adrian Ferenc najszybszym z reprezentantów powiatu. Zawodnik Run Tygrysy Team Orzysz regeneruje siły przed kolejnym morderczym wyzwaniem.

Po minięciu linii mety przyszedł czas na to, na co czekano od dawna. Przeszło 60-osobowa brygada morsów – w tym i nasi – wskoczyła do wody, oficjalnie inaugurując szczycieński sezon na morsowanie.

– Z waszymi morsami znamy się dobrze, widujemy się na wielu tego typu imprezach w różnych stronach Polski. Cieszymy się, że tradycyjnie przywieźli ze sobą mnóstwo pozytywnej energii – podsumowuje Jarosław Kordek z klubu #Reset Szczytno.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5