Razem rozpoczynali służbę i po 26 latach razem żegnają się z policyjnym mundurem

2020-02-21 11:07:04(ost. akt: 2020-02-21 11:11:29)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W dniu 20 lutego Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas spotkał się z dwoma policjantami z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu- asp. szt. Ryszardem Niklem i sierż. szt. Cezarym Pawlikiem.
Okazja była bowiem wyjątkowa. Obaj funkcjonariusze z dniem 27.02.2020 roku odchodzą na emeryturę po 26 latach służby.

W spotkaniu przy kawie uczestniczył także Przewodniczący NSZZ P- asp. Mariusz Boratyńki oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu- nadkom. Sławomir Paprota.

Komendant podziękował policjantom odchodzącym na emeryturę za ich wieloletni trud włożony w służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu piskiego i doświadczenie, które przekazali młodszym funkcjonariuszom. Mł. insp. Marcin Kubas życzył obu panom wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z podejmowania kolejnych wyzwań zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dodał też, że drzwi piskiej komendy są dla nich zawsze otwarte.

Asp. szt. Ryszard Nikiel i sierż. szt. Cezary Pawlik otrzymali pamiątkowe ryngrafy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Piszu i Przewodniczącego NSZZ P. Odchodzący na emeryturę dziękując dodali, że razem byli przyjmowani do służby w dniu 16 stycznia 1994 roku i razem żegnają się z policyjnym mundurem.

Kilka słów o tych policjantach
Asp. szt. Ryszard Nikiel otrzymał policyjną legitymację z numerem identyfikacyjnym 621887. Było to w dniu 16 stycznia 1994 roku. Służbę zaczynał w Komisariacie Policji w Orzyszu w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym. Po 4 latach został dzielnicowym. W 2011 roku trafił do Zespołu Kryminalnego. W 2016 został przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Piszu najpierw do Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego, a rok później do Zespołu Dyżurnych. Przygodę z policją zakończył na stanowisku dyżurnego KPP Pisz.

Sierż. szt. Cezary Pawlik otrzymał policyjną legitymację z numerem identyfikacyjnym 621886. Swoją służbę w policji rozpoczął w tym samym dniu – 16 stycznia 1994 roku. Podobnie jak kolega trafił do Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Orzyszu. Trzy lata później przeniesiony został do Referatu Patrolowo - Interwencyjnego KPP w Piszu. W 2004 trafił do piskiej drogówki. Od 2009 pełnił służbę w Zespole Dyżurnych. Odszedł na emeryturę ze stanowiska pomocnika dyżurnego KPP w Piszu.

W ciągu tych 26 lat służby obaj policjanci byli wielokrotnie nagradzani i wyróżniani za osiągnięte w służbie wyniki.

KPP PiszCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5