Kiedy w Olsztynie będzie można pojeździć na łyżwach?

2021-11-24 07:10:00 (ost. akt: 2021-11-23 16:03:22)
Lodowisko w CRS Ukiel

Lodowisko w CRS Ukiel

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jeśli tylko pogoda pozwoli, od 1 grudnia w Olsztynie będą otwarte dwa lodowiska: w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" oraz przy ul. Jeziołowicza 4. Na obu trwają już prace przygotowawcze.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie jak co roku przygotowuje się do otwarcia lodowisk, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.

Tym razem do dyspozycji olsztynian będą dwa: przy ul. Jeziołowicza 4 (na miejscu orlika) oraz w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel", gdzie latem jest plaża. W obu miejscach trwają obecnie prace przygotowawcze. Powoli się do koń.

— W obu miejscach, gdzie będą funkcjonowały lodowiska, na co dzień są inne obiekty. W CRS "Ukiel" plaża, a na Jeziołowicza boisko. W związku z tym musimy wykonać tam prace, które powoli się kończą. Polegają one przede wszystkim na instalacji systemów mrożących. Jeśli pogoda pozwoli, to lodowiska ruszą 1 grudnia — informuje "Gazetę Olsztyńską" Zbigniew Szymula, rzecznik OSiR-u w Olsztynie.

Lodowisko przy ul. Jeziołowicza

W poprzednich latach w stolicy Warmii i Mazur były czynne trzy lodowiska, ale w tym roku nie może zostać otwarte to obok Uranii, która jest przebudowywana.

Lodowiska będą czynne do późnego wieczora, w związku z czym po szkole czy po pracy bez problemu będzie można z nich korzystać. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia i cen biletów można znaleźć na stronie www.osir.olsztyn.pl.

mw

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5