Sesja rady powiatu: nadzwyczajna i niezwykła

2020-04-04 12:30:00(ost. akt: 2020-04-04 12:34:50)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

– Mimo sytuacji z jaką mamy do czynienia, urząd pracuje i realizuje swoje zadania, a z tym wiąże się konieczność podejmowania decyzji, także będących w kompetencjach rady. A koronawirus spowodował, że odbyło się to w tak niezwykłej formule – mówi starosta olsztyński Andrzej Abako.
Podczas XII Sesji Rady Powiatu w Olsztynie na sali obrad rady było wiec tylko kilka niezbędnych osób: przewodniczący, starosta, skarbnik oraz urzędnicy niezbędni do obsługi głosowania w trybie korespondencyjnym. Radni bowiem swoje głosy oddawali po raz pierwszy w trybie zdalnym.

Program sesji obejmował głosowanie dotyczące dwóch uchwał, związanych z realizacją budżetu Powiatu na rok 2020 oraz zamian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2035, a uwzględniające przede wszystkim uruchomienie rezerwy celowej na walkę z koronawirusem oraz środków na program „Nowoczesny rolnik” realizowany przez powiatowy Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach.

Wszystkie niezbędne dokumenty radni otrzymali pocztą elektroniczną. Ta drogą oddali również głosy w tej sprawie. W głosowaniach „za” byli wszyscy, 25 powiatowych radni.

– Mam nadzieję, że to rozwiązanie tymczasowe, podyktowane tylko troską o zdrowie zarówno radnych, jak i pracowników urzędu – dodaje Jerzy Laskowski, Przewodniczący Rady. Niemniej zarząd powiatu kupił już dla radnych służbowe tablety, które – jeżeli sytuacja się nie poprawi – będą wykorzystywane do głosowań w czasie kolejnych „wirtualnych” sesji oraz służyły do przekazywania radnym dokumentów drogą elektroniczną.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2905724 | 185.189.*.* 13 kwi 2020 22:43

    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5