PiS nie poparł kandydatury Michała Wypija na prezydenta Olsztyna?

2017-12-06 19:00:00(ost. akt: 2017-12-06 17:30:50)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jerzy Szmidt, prezes regionalny PiS, wydał oświadczenie w sprawie kandydatury Michała Wypija na prezydenta Olsztyna. Podkreślił, że nie ma ustaleń dotyczących kandydata Zjednoczonej Prawicy na ten urząd.
Michał Wypij to pierwszy oficjalny kandydat na prezydenta Olsztyna. To jest fakt. Kilka dni temu ogłosił, że zamierza startować w wyborach na ten urząd i przekonywał o potrzebie zmian w mieście. — Jestem kandydatem prawicy, kandyduje w wyborach na prezydenta i wygram te wybory — mówił podczas konferencji prasowej.

Wypij został przedstawiony jako kandydat „Porozumienia”, które jest kierowane przez wicepremiera Jarosława Gowina. Podkreślał też, że o wystawieniu jego kandydatury Jarosław Gowin poinformował wcześniej krajowe władze PiS. Pojawia się jednak coraz więcej głosów, także w komentarzach na stronie gazetaolsztynska.pl, mówiących o tym, że centrala PiS nie wiedziała o tym, że Wypij ogłosi swój start w wyborach na prezydenta Olsztyna.

Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że jeszcze podczas konferencji Wypij wyraził nadzieję, że partia prezesa Kaczyńskiego poprze go w wyborach i dzięki temu będzie on kandydatem Zjednoczonej Prawicy (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska). Sprawę oficjalnie skomentował Jerzy Szmidt, prezes zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. 5 grudnia wydał specjalne oświadczenie:

„Niniejszym informuję, że w czasie wczorajszego spotkania prezesów okręgowych z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim były poruszane sprawy dotyczące rekonstrukcji rządu oraz najbliższych wyborów samorządowych.

W trakcie dyskusji zapytałem również Pana Prezesa, czy są ustalenia dotyczące wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na urząd Prezydenta Olsztyna. Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź, że takich ustaleń nie ma.”
ez

Komentarze (54) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. allensteiner 3 #2393955 | 89.228.*.* 8 gru 2017 21:32

  Wieczny nieudacznik i lewus niejaki ŚMITOWATY nie poparł kandydatury WYPIJA z partyjki BISKUPA GÓWINESCU ; czy to ważne - JEDEN WYPIJ WART DRUGIEGO.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Murka #2393898 | 188.146.*.* 8 gru 2017 20:37

  Redaktorzy powinni wiedzieć ,że p.Prezes Reg.Pis nazywa się SZMIT a nie SZMIDT.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. wiem.. #2392765 | 89.228.*.* 7 gru 2017 16:01

  wiem Wypija wystawił Grzymowicz żeby miał z kim wygrać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. dzień z życia POwca #2392722 | 95.160.*.* 7 gru 2017 14:36

  A czy wiecie że w 2010 roku Platfusy Obywatelskie umorzyły miliardowe długi Gazpromu, czemu sprzeciwiał się prezydent Lech Kaczyński, w zamian za obniżenie cen gazu. Rząd Platformy Obywatelskiej ogłosił to jako wielki sukces. Okazało się jednak, że mimo wszystko Polska zapłaci za gaz jedne z najwyższych stawek w Europie, ponieważ Gazprom obniżył też ceny największym europejskim odbiorcom paliwa aż o 120 dolarów mniej za tysiąc metrów sześciennych gazu. Podczas, gdy polscy rządowi negocjatorzy wywalczyli obniżkę sięgającą ..... kilku dolarów. Waldemar Pawlak, minister gospodarki w rządzie Donalda Tuska, prowadzący negocjacje z Rosjanami w sprawie dostaw gazu, uzależnił Polskę od rosyjskich dostaw do 2037 roku. Do tego czasu kupimy od Rosjan więcej gazu niż Polsce jest potrzebne. W ramach umowy w zamian za zwolnienie Gazpromu z długów za tranzyt gazu przez Polskę także PGNiG miał dostać zwrot części pieniędzy, jakie zgodnie z polskim prawem nasz koncern płacił za usługi EuRoPol Gazu. Była to kwota 88 mln złotych. Ogłoszono to oczywiście jako sukces i niespodziewany zysk dla PGNiG. Biorąc jednak pod uwagę umorzenie 291 mln dolarów długu i najwyższe stawki w Europie była to transakcja wysoce niekorzystna, a za tę sytuację odpowiadał szczególnie wicepremier Waldemar Pawlak, który tę umowę z Rosjanami wynegocjował. Podsumowanie działań rządu Donalda Tuska w sprawie dostaw gazu z Rosji: – za gaz dostarczany z Rosji płacimy znacznie więcej, niż inni odbiorcy – Gazprom płaci Polsce najniższe stawki za tranzyt gazu, niższe nawet, niż płaci je Białorusi – Polska utraciła wpływ na zarząd i radę nadzorczą spółki tranzytowej EuRoPol Gaz – zrezygnowano z zasądzonych przez rosyjski sąd 25 mln dolarów od Gazpromu za tranzyt za rok 2006 oraz z należności za kolejne trzy lata w wysokości ok. 180 mln dolarów – zobowiązano się do odbioru 10,25 mld m³ gazu w 2011 roku, co stanowi blisko 2,8 mld m³ więcej, niż odbieraliśmy dotąd, oraz 11 mld m³ w latach 2012-2019, a za nadwyżki gazu zapłacimy, niezależnie od tego czy zostaną wykorzystane

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. dzień z życia POwca #2392710 | 95.160.*.* 7 gru 2017 14:21

   A czy wiecie że Tuska i jego Po głosowało za przyjęciem "Pakietu klimatycznego" , za którym tak naprawdę stało zniszczenie polskiej energetyki i naszych złóż węgla? Pakiet został zaakceptowany przez POpaprańców na szczycie UE w Brukseli w grudniu 2008 roku, po którym Sikorski ogłosił wielki sukces Polski i zapowiedział nawet nagrody dla negocjatorów, późniejszych wiceministrów spraw zagranicznych: Mikołaja Dowgielewicza i Piotra Serafina oraz obecnego ministra środowiska Marcina Korolca. Teraz zagadka, które Państw z Europy zużywa najwięcej węgla? Otóż Niemcy! Niemiecka hipokryzja w sprawie CO2 nie zna granic. Zdaniem naszych zachodnich sąsiadów Polska spala za dużo węgla i emituje przy tym do atmosfery zbyt wiele gazów cieplarnianych. Problem w tym, że to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 na osobę jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju (Niemcy: 10,4 tony/1 os.; Polska: 8,6 tony/1 os.). Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki zużywa cała UE. Ale dzięki propagandzie to Polskę uważa się za największego truciciela w Europie! No ale co tam Herman von Tusk i reszta najemników niemieckich zawsze byli przeciwko interesom Polski.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (54)
   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5