Wybierz najlepszego dzielnicowego!

2017-09-19 15:30:00(ost. akt: 2017-10-03 08:51:58)
st. sierż. Tomasz Markowski

st. sierż. Tomasz Markowski

Autor zdjęcia: Arch. KWP

PLEBISCYT\\\ Ma wzbudzać zaufanie, iść z pomocą i być otwarty na drugiego człowieka. Szukamy najpopularniejszego dzielnicowego w regionie. Wystartował nasz plebiscyt. Zapraszamy do głosowania!
Dzielnicowy lekko nie ma. Musi znać swój rejon jak własną kieszeń, świecić przykładem i umieć nawiązywać kontakty z drugim człowiekiem. Oczekuje się od niego, że trochę będzie psychologiem, socjologiem i prawnikiem. A na dodatek lwią część jego obowiązków wypełnia profilaktyka i praca z młodzieżą. To właśnie dzięki dzielnicowym często udaje się ustalić sprawców przestępstw.

— Jego praca jest ciężka, trudna i powinna zostać doceniona — uważa st. sierż. Tomasz Markowski z biura prasowego KWP w Olsztynie. — Dlatego tak ważna jest promocja tego zawodu.

My to zdanie podzielamy, dlatego wystartowaliśmy z plebiscytem na Najpopularniejszego Dzielnicowego w regionie. Kim jest dzielnicowy? – To policjant pierwszego kontaktu — uważa Tomasz Markowski. — On łączy lokalną społeczność z kolejnym ogniwem. Tak jak lekarz, który najpierw wysłuchuje pacjenta, a potem kieruje do specjalisty. Ale zanim to zrobi, musi swojego pacjenta wysłuchać i zebrać wywiad. Podobnie jest właśnie z dzielnicowym.
Gdzie można spotkać swojego dzielnicowego?

— Na klatkach schodowych jest wywieszona informacja z nazwiskiem i numerem telefonu dzielnicowego danego rejonu — odpowiada nasz rozmówca — Można też skorzystać z aplikacji moja komenda ( mobilny przewodnik po polskich jednostkach policji - red.) Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to swojego dzielnicowego znajdzie. Trzeba pamiętać, że dzielnicowy to nie akwizytor, który będzie chodził i pukał od drzwi do drzwi.

Z jakimi problemami do dzielnicowych przychodzą mieszkańcy? — Przede wszystkim są to problemy natury prawnej — opowiada Markowski. — Czasami mieszkańcy potrzebują porady, innym razem zgłaszają interwencje. Czasami chcą się dowiedzieć, gdzie mogą dalej zwrócić się ze swoim problemem. Ale jeśli da się czemuś zaradzić, dzielnicowy sam rozwiązuje problem.

Nasz plebiscyt pozwoli wyłonić najlepszych dzielnicowych w regionie. Dlaczego warto doceniać swojego dzielnicowego? — Chociażby dlatego że nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebować jego pomocy — uważa Tomasz Markowski. — A poza tym jego praca powinna zostać zauważona.

Kandydatury do tytułu "Najpopularniejszy Dzielnicowy" zostaną utworzone na podstawie danych dostępnych na stronach internetowych jednostek policji.
Głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego już się rozpoczęło. Potrwa do 26 października do godz. 23.59. Na wybranego kandydata głosujemy sms’ami. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł z VAT.

Powiatowy tytuł "Najpopularnieszy Dzielnicowy" otrzymają kandydaci, którzy w danym powiecie uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Dziesięciu dzielnicowych, którzy uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów ze wszystkich powiatów, otrzymają wyróżnienia regionalne.
Wyniki plebiscytu ogłosimy i przedstawimy laureatów nastąpi na łamach „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM. Tam też znajdziecie państwo listy z nazwiskami dzielnicowych.

Ranking dzielnicowych z Olsztyna: kliknij tutaj.
Ranking dzielnicowych z powiatu olsztyńskiego: kliknij tutaj

Aleksandra Tchórzewska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5